Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentė Vokietijos Kanclerei įteikė valstybinį apdovanojimą
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vytauto Didžiojo ordino Didžiuoju kryžiumi apdovanojo Vokietijos Federacinės Respublikos Kanclerę Angelą Merkel. Vienas aukščiausių Lietuvos valstybės apdovanojimų Vokietijos vadovei įteiktas už atsakingą europinę lyderystę ir asmeninį indėlį stiprinant abiejų šalių politinį, gynybos, ekonominį, kultūrinį ir visuomeninį bendradarbiavimą.
Gynybos stiprinimas – bendras ES uždavinys
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja Europos Vadovų Tarybos susitikime, kur tariamasi, kaip sustiprinti ES gynybos bendradarbiavimą, svarstomi ES prekybos politikos, skaitmeninės darbotvarkės, klimato kaitos klausimai, aptariamos prasidėjusios derybos dėl „Brexit“, santykiai su ES kaimynėmis ir Minsko susitarimų įgyvendinimas.
Svarbiausi ES klausimai – Baltijos, Šiaurės ir Beniliukso šalių susitikime
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Hagoje dalyvavo Baltijos, Šiaurės ir Beniliukso šalių vadovų susitikime, kur aptariami visos ES ateičiai svarbūs saugumo ir gynybos, „Brexit“, santykių su ES išorės kaimynais klausimai, taip pat Eurozonos stiprinimas, Bendrijos ekonominė ir socialinė politika bei atsakas globalizacijos ir migracijos iššūkiams.
Prezidentė pagerbė ilgamečio Vokietijos kanclerio H. Kohlio atminimą
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Vokietijos ambasados užuojautų knygoje, skirtoje buvusio šios šalies federalinio kanclerio Helmuto Kohlio atminimui pagerbti. Pasak Prezidentės, H. Kohlis buvo išskirtinis lyderis, tikras europietis ir artimas Lietuvos draugas mūsų šaliai įtvirtinant atkurtą nepriklausomybę ir siekiant tapti euroatlantinės bendruomenės nare.
NATO batalionas – Aljanso vienybės ir stiprybės simbolis
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu Stašėnuose, Jonavos r., stebėjo didžiausias šiais metais karines pratybas Lietuvoje „Geležinis vilkas 2017“. Prieš pratybas įvyko dvišalis Lietuvos ir Aljanso vadovų susitikimas, kuriame aptarta geopolitinė situacija, saugumo grėsmės regione ir tolesnės priemonės joms atremti.

Naujienos

Prezidentė Vokietijos Kanclerei įteikė valstybinį apdovanojimą

2017-06-23

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vytauto Didžiojo ordino Didžiuoju kryžiumi apdovanojo Vokietijos Federacinės Respublikos Kanclerę Angelą Merkel. Vienas aukščiausių Lietuvos valstybės apdovanojimų Vokietijos vadovei įteiktas už atsakingą europinę lyderystę ir asmeninį indėlį stiprinant abiejų šalių politinį, gynybos, ekonominį, kultūrinį ir visuomeninį bendradarbiavimą. Prezidentės teigimu, valstybinis apdovanojimas – padėka Vokietijos Kanclerei mūsų valstybės ir žmonių vardu už jos pastangas stiprinant Lietuvos ir visos Europos saugumą. Atsakinga ir drąsi Kanclerės pozicija daug prisidėjo prie Vokietijos sprendimo vadovauti priešakinių NATO pajėgų batalionui Lietuvoje. Grėsmių akivaizdoje jaučiame tvirtą Vokietijos paramą ir žinome, kad šia šalimi galime pasikliauti.

Šalies vadovė pasveikino Liuksemburgo Didįjį Hercogą nacionalinės šventės proga

2017-06-23

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Liuksemburgo Didįjį Hercogą Henrį nacionalinės šventės – Didžiojo Hercogo oficialaus gimtadienio – proga. „Vertiname per pastaruosius metus ypač sustiprėjusį Lietuvos ir Liuksemburgo dialogą. Nėra abejonių, kad Jūsų šalis yra brangi Lietuvos draugė, tas pačias vertybes puoselėjanti partnerė ir sąjungininkė, su kuria galime sėkmingai dirbti siekdami bendrų europinės ir saugumo darbotvarkės tikslų“, – rašoma šalies vadovės sveikinime.

Gynybos stiprinimas – bendras ES uždavinys

2017-06-22

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja Europos Vadovų Tarybos susitikime, kur tariamasi, kaip...

Svarbiausi ES klausimai – Baltijos, Šiaurės ir Beniliukso šalių susitikime

2017-06-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Hagoje dalyvavo Baltijos, Šiaurės ir Beniliukso šalių vadovų...

Prezidentė pagerbė ilgamečio Vokietijos kanclerio H. Kohlio atminimą

2017-06-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Vokietijos ambasados užuojautų knygoje, skirtoje buvusio...

Prezidentė išvyksta į Hagą ir Briuselį

2017-06-20 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė rytoj, birželio 21 d., išvyksta į Hagą, kur su Baltijos, Šiaurės...

NATO batalionas – Aljanso vienybės ir stiprybės simbolis

2017-06-20

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu...

Prezidentė priėmė Malio ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2017-06-19

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Malio Respublikos ambasadoriaus Toumani Djimé Diallo...

Šalies vadovė priėmė Mianmaro ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2017-06-19

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Mianmaro Sąjungos Respublikos ambasadoriaus Sano Lwino...

Prezidentė su NATO vadovu stebės pratybas „Geležinis vilkas 2017“

2017-06-19 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė rytoj, antradienį, birželio 20 d., Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo...

Šalies vadovė pasveikino Islandiją nepriklausomybės metinių proga

2017-06-17

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Islandijos Respublikos Prezidentą Gudnį Johannessoną73-iųjų Islandijos Nepriklausomybės metinių proga. „Ypač vertiname ypatingą, parama ir pasitikėjimu sutvirtintą mūsų šalių ir žmonių draugystę, susiejusią Lietuvą ir Islandiją – geografiškai tolimas, bet savo vertybėmis, dideliu laisvės troškimu itin artimas šalis nuo pat Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo prieš 27-erius metus“, – rašoma šalies vadovės sveikinime.

Daugiau naujienų

Prezidentės darbotvarkė

Prezidentė Briuselyje dalyvaus Europos Vadovų Tarybos susitikime

Visa darbotvarkė

Naujausi vaizdo įrašai

Naujienų prenumerata