Lietuvos Respublikos Prezidentė

Kova su dezinformacija – ES prioritetas
Artėjant rinkimams į Europos Parlamentą Europos Sąjungos šalių vadovai ragina stiprinti kovą su dezinformacija ir melagingomis naujienomis.
EVT – siūlymai dėl sąžiningos konkurencijos ir saugių investicijų
Į Europos Vadovų Tarybą (EVT) susirinkę ES šalių lyderiai diskutuoja globalios prekybos klausimais. Viena pagrindinių temų – pasirengimas balandžio 9 d. įvyksiančiam ES ir Kinijos viršūnių susitikimui.
EVT – dėmesys ekonomikai ir augimo skatinimui
Briuselyje Europos Vadovų Taryboje (EVT) dalyvaujantys 28 ES valstybių lyderiai kartu su Islandijos, Lichtenšteino ir Norvegijos premjerais paminėjo 25-ąjį Europos ekonominės erdvės (EEE) jubiliejų.
ES lyderiai pritarė „Brexito“ atidėjimui
Europos šalių vadovai pritarė „Brexito“ atidėjimui iki šių metų gegužės 22 d., jei Jungtinės Karalystės Parlamentas kitą savaitę patvirtins Išstojimo susitarimą, arba iki balandžio 12 d., jei JK Parlamentas šį susitarimą atmes.
Prezidentūroje apdovanotos geriausios Lietuvos seniūnijos
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Lietuvos šimtmečiui skirto nacionalinio seniūnijų konkurso „Valstybę kuriame mes“ laimėtojus. Prezidentė globojo šį konkursą.

Naujienos

Kova su dezinformacija – ES prioritetas

2019-03-22

Artėjant rinkimams į Europos Parlamentą Europos Sąjungos šalių vadovai ragina stiprinti kovą su dezinformacija ir melagingomis naujienomis. Lietuvos pastangomis kova su dezinformacija ir melu tapo nuolatinės ES darbotvarkės prioritetu. Mūsų valstybės iniciatyva parengtas ir patvirtintas bendras ES kovos su dezinformacija veiksmų planas. Viena pagrindinių šio plano dalių – kovą pradėjusi veikti speciali platforma Greitojo įspėjimo sistema (Rapid Alert System), kurios tikslas – keistis informacija tarp valstybių narių, atpažinti melagingas naujienas ir jas demaskuoti.

Prezidentūroje – kovos su patyčiomis rezultatų pristatymas

2019-03-22 ANONSAS

Pirmadienį, kovo 25 d., 11.00 val., Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiks su psichologais, nevyriausybinių organizacijų atstovais bei ekspertais ir aptars kovos su smurtu ir patyčiomis rezultatus, kokios priemonės pasiteisino labiausiai, kokioms problemoms dar reikia išskirtinio dėmesio. Nuo pat pirmosios kadencijos pradžios šalies vadovė patyčių problemai skyrė ypatingą dėmesį – buvo pasirašytas memorandumas „Vaikystė be patyčių“, įpareigojęs valdžios institucijas ir visuomenines organizacijas sutelktomis pastangomis siekti, kad vaikai augtų saugioje aplinkoje, be įžeidinėjimų,...

EVT – siūlymai dėl sąžiningos konkurencijos ir saugių investicijų

2019-03-22

Į Europos Vadovų Tarybą (EVT) susirinkę ES šalių lyderiai diskutuoja globalios prekybos klausimais. Viena pagrindinių...

EVT – dėmesys ekonomikai ir augimo skatinimui

2019-03-22

Briuselyje Europos Vadovų Taryboje (EVT) dalyvaujantys 28 ES valstybių lyderiai kartu su Islandijos, Lichtenšteino ir...

ES lyderiai pritarė „Brexito“ atidėjimui

2019-03-21

Europos šalių vadovai pritarė „Brexito“ atidėjimui iki šių metų gegužės 22 d., jei Jungtinės Karalystės Parlamentas...

Prezidentė pasveikino specialiųjų olimpinių žaidynių laimėtojus

2019-03-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Jungtiniuose Arabų Emyratuose vykusiose Pasaulio specialiosiose olimpinėse vasaros žaidynėse puikiai pasirodžiusią šalies rinktinę ir parvežusią į Lietuvą net 28 medalius. Pasak šalies vadovės, dalyvavimas tokiose tarptautinėse varžybose padrąsina ir įrodo, kad visi iššūkiai yra įveikiami. Tai didžiulis įkvėpimas visiems, darbštumu ir kantrybe siekiantiems pergalių tiek sporto arenoje, tiek kasdieniame gyvenime.

Prezidentūroje apdovanotos geriausios Lietuvos seniūnijos

2019-03-20

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Lietuvos šimtmečiui skirto nacionalinio seniūnijų...

Prezidentė pasirašė įstatymą dėl Šiaurės Makedonijos

2019-03-20

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė įstatymą, kuriuo ratifikuojamas protokolas dėl Šiaurės Makedonijos Respublikos prisijungimo prie Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos – NATO. Protokolo ratifikavimas užbaigtų 2000 metais inicijuotą vadinamąjį Vilniaus procesą, kuomet dešimt valstybių deklaravo siekį tapti NATO narėmis. Šiaurės Makedonija yra paskutinė iš Vilniaus dešimtuko valstybių, dar neprisijungusi prie Aljanso. Kvietimas Šiaurės Makedonijai prisijungti prie Aljanso rodo NATO atvirų durų politikos gyvybingumą, kad naujų narių priėmimas nėra sustojęs. Lietuva remia šios...

Prezidentei – apdovanojimas iš vaikų rankų

2019-03-20

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Subačiaus (Kupiškio r.) vaikų dienos centro...

EVT – dėmesys „Brexitui“, prekybai ir kovai su dezinformacija

2019-03-20 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė rytoj, kovo 21 d., išvyksta į Briuselį, kur dalyvaus dvi dienas truksiančioje Europos Vadovų Taryboje (EVT). Tradiciškai Belgijos sostinėje susirinkę ES šalių lyderiai pirmąją susitikimo dieną diskutuos „Brexito“ klausimu. Artėjant kovo 29-ajai – JK išstojimo iš ES dienai – bus sprendžiama dėl galimybių nukelti „Brexito“ datą. Tam reikalingas vienbalsis ES šalių pritarimas. Taip pat vyks diskusijos globalios prekybos klausimais, pasirengimas balandžio 9 d. rengiamam ES ir Kinijos viršūnių susitikimui. Daug dėmesio bus skirta abipusiškumo principo ir...

Šalies vadovė pasveikino Tunisą Nepriklausomybės metinių proga

2019-03-20

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Tuniso Respublikos Prezidentą Beji Caid Essebsi šalies Nepriklausomybės metinių proga ir palinkėjo laimės, santaikos ir gerovės. Šalies vadovė taip pat palinkėjo Tuniso piliečiams neprarasti ryžto sėkmingai įveikiant šaliai tenkančius iššūkius bei užtikrinant visų gyventojų saugumą ir teises, toliau skatinant šalies ūkio augimą, įtvirtinant dialogu paremtą visuomenės santvarką ir demokratinius valstybės pamatus.

Daugiau naujienų

Prezidentės darbotvarkė

  

Visa darbotvarkė

Naujausi vaizdo įrašai

Naujienų prenumerata