Lietuvos Respublikos Prezidentė

Pagalba gatvėje atsidūrusiems jaunuoliams – lieptas į gyvenimą
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ Amatų mokymo centre, kur visapusiška pagalba teikiama gatvėje atsidūrusiems jaunuoliams. Preliminariais skaičiavimais, kasmet gatvėje be pajamų ir pastogės atsiduria po kelis tūkstančius jaunų žmonių.
Lietuvos ir Estijos vienybė – regiono saugumui ir gerovei
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su naująja Estijos Prezidente Kersti Kaljulaid. Tai vienas pirmųjų spalio 10 d. pareigas pradėjusios eiti Prezidentės užsienio vizitų. Lietuvos ir Estijos valstybių vadovės aptarė aktualius dvišalius, regioninius ir ES klausimus. Susitikime ypatingas dėmesys skirtas Baltijos šalių saugumui, energetinės nepriklausomybės ir branduolinės saugos užtikrinimui.
Konstitucija kelia aukščiausius atsakomybės reikalavimus
Minint 24-ąsias Lietuvos Respublikos Konstitucijos priėmimo metines Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo iškilmingame Konstitucijos dienos minėjime Vilniaus rotušėje. „Nelengva suskaičiuoti, kiek kartų per metus atsigręžiame į savo Konstituciją. Su ja tariamės įvairiais klausimais. Ją pasirenkame kaip atskaitos tašką. Tai reiškia viena: mūsų Konstitucija – gyvybinga, kelianti aukščiausius atsakomybės reikalavimus ir egzaminuojanti esminiais demokratijos klausimais“, – sveikinimo kalboje sakė Prezidentė.
Konstitucijos egzaminas kuria patriotišką ir pilietišką Lietuvą
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Prezidentūroje vykusioje ceremonijoje apdovanojo jubiliejinio – dešimtojo – Konstitucijos egzamino nugalėtojus ir pasveikino visus Konstitucijos dienos proga.
Prezidentės komentaras žiniasklaidai po Seimo rinkimų
Mieli Lietuvos žmonės, Seimo rinkimai baigėsi – jie buvo demokratiški ir gerokai skaidresni: pažeidimų sumažėjo beveik trigubai, po antrojo turo kol kas nepradėtas nė vienas ikiteisminis tyrimas. Jūsų valia ir balsai Seimo rinkimuose lėmė esminius pokyčius Lietuvos politiniame žemėlapyje.

Naujienos

Patyčioms tramdyti – naujos priemonės

2016-10-28

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Seimo priimtas Švietimo įstatymo pataisas, kurios padės mažinti smurtą ir patyčias švietimo įstaigose. Šias pataisas Prezidentė inicijavo siekdama užtikrinti, kad vaikai augtų ir mokytųsi saugioje aplinkoje. Kova su smurtu – tiek fiziniu, tiek psichologiniu yra vienas iš Prezidentės inicijuotos socialinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“ prioritetų. Patyčių kultūra ir mastas klesti ir mokyklose, ir už jų ribų – kas trečias vaikas patiria psichologinį smurtą. Todėl Prezidentės inicijuotas įstatymas padės efektyviai užkirsti kelią patyčioms, atpažinti smurtą ir padėti suteikti efektyvią pagalbą. Lietuvoje kiekvieną savaitę nusižudo jaunas žmogus, o per metus iš gyvenimo pasitraukia per 40 paauglių – tai yra net dvi mokinių klasės.

Prezidentė pasveikino Čekiją Nepriklausomybės dienos proga

2016-10-28

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Čekijos Respublikos Prezidentą Milošą Zemaną Nepriklausomybės dienos proga. Šiemet minimos 25-osios Lietuvos ir Čekijos diplomatinių santykių metinės. Pasak Prezidentės, per šiuos metus šalys ypač suartėjo, sėkmingai bendradarbiauja tiek dvišaliu lygiu, tiek Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje. Kaip partnerės ir sąjungininkės, Lietuva ir Čekija stiprina savo laisvę ir saugumą.

Pagalba gatvėje atsidūrusiems jaunuoliams – lieptas į gyvenimą

2016-10-27

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ Amatų mokymo centre, kur...

Prezidentė lankysis su gatvės jaunimu dirbančiame centre

2016-10-26 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankysis Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ Amatų mokymo centre. Tai vienintelis centras Lietuvoje, kur gatvėje atsidūrusiems jaunuoliams teikiama efektyvi, ilgalaikė kompleksinė pagalba. Šalies vadovė domėsis centro veikla, darbo metodais, apžiūrės amatų dirbtuves, kur dirbti apmokomi centro gyventojai, taip pat bendraus su darbuotojais ir savanoriais.

Lietuvos ir Estijos vienybė – regiono saugumui ir gerovei

2016-10-26

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su naująja Estijos Prezidente Kersti Kaljulaid. Tai...

Prezidentė pasveikino Austriją nacionalinės šventės proga

2016-10-26

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Austrijos Respublikos Nacionalinės Tarybos Pirmininkę Doris Bures šalies nacionalinės šventės proga. Prezidentė palinkėjo, kad bendromis vertybėmis grįstas Lietuvos ir Austrijos dialogas bei abipusiškai naudinga valstybių veikla prisidėtų prie viso žemyno gerovės, vienybės ir sėkmės. Šiais metais minima atkurtų Lietuvos ir Austrijos diplomatinių santykių dvidešimt penkerių metų sukaktis.

Konstitucija kelia aukščiausius atsakomybės reikalavimus

2016-10-25

Minint 24-ąsias Lietuvos Respublikos Konstitucijos priėmimo metines Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo...

Konstitucijos egzaminas kuria patriotišką ir pilietišką Lietuvą

2016-10-25

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Prezidentūroje vykusioje ceremonijoje apdovanojo jubiliejinio –...

Prezidentė atleido Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoją

2016-10-25

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija, Lietuvos banko įstatymu ir atsižvelgdama į Lietuvos banko valdybos primininko teikimą, pasirašė dekretą, kuriuo atleido iš Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojos pareigų Ingridą Šimonytę. I.Šimonytė iš pareigų atsistatydina todėl, kad buvo išrinkta Seimo nare. I. Šimonytė iš Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojos pareigų atleidžiama spalio 31 dieną.

Į Lietuvą atvyksta Estijos Prezidentė

2016-10-25 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu trečiadienį, spalio 26 d., į Lietuvą darbo vizito atvyksta Estijos Prezidentė Kersti Kaljulaid. Šalių vadovės aptars saugumo padėtį regione ir Europoje, bendradarbiavimą gynybos ir energetikos srityse, dvišalių santykių stiprinimą, branduolinę saugą, kalbėsis aktualiausiais ES klausimais. Tai – vienas pirmųjų naujosios Estijos Prezidentės užsienio vizitų. Šalies vadovės teigimu, dirbdamos kartu Baltijos šalys jau tapo sėkmės valstybėmis. Šiandien, aštrėjant geopolitinei įtampai regione ir Europoje, mūsų susitelkimas – gynybai, energetiniam...

Prezidentės komentaras žiniasklaidai po Seimo rinkimų

2016-10-24

Mieli Lietuvos žmonės, Seimo rinkimai baigėsi – jie buvo demokratiški ir gerokai skaidresni: pažeidimų sumažėjo...

Daugiau naujienų

Prezidentės darbotvarkė

  

Visa darbotvarkė

Naujausi vaizdo įrašai

Naujienų prenumerata