Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentės komentaras žiniasklaidai po Seimo rinkimų
Mieli Lietuvos žmonės, Seimo rinkimai baigėsi – jie buvo demokratiški ir gerokai skaidresni: pažeidimų sumažėjo beveik trigubai, po antrojo turo kol kas nepradėtas nė vienas ikiteisminis tyrimas. Jūsų valia ir balsai Seimo rinkimuose lėmė esminius pokyčius Lietuvos politiniame žemėlapyje.
Ieškoma sprendimų dėl ES ir Kanados sutarties
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė tęsia darbo vizitą Europos Vadovų Taryboje, kur kartu su kitų Europos šalių lyderiais aptaria ES ekonomikos ir prekybos su globaliais partneriais klausimus. Vienas esminių diskusijos klausimų – rasti visoms pusėms priimtiną sprendimą dėl ES laisvosios prekybos sutarties su Kanada, kuriai šiuo metu prieštarauja regioninis Valonijos parlamentas.
Rusijos keliamai įtampai - aiškus ES vertinimas
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir dar 27 Bendrijos šalių lyderiai Briuselyje dalyvauja dviejų dienų Europos Vadovų Tarybos posėdyje. Šio susitikimo tikslas aptarti padėtį Sirijoje, ES santykius su Rusija, tolesnes priemones migracijos krizei įveikti, ES prekybos ir ekonomikos klausimus.
Suomijos aukštojo mokslo reforma gali būti pavyzdžiu Lietuvai
Su oficialiu vizitu Suomijoje viešinti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Alto universitete, kur susitiko su rektore Tuula Terri, čia studijuojančiais lietuviais, apžiūrėjo dizaino ir startuolių laboratorijas. Alto universitetas buvo įsteigtas 2010 metais sujungus tris aukštąsias mokyklas į vieną – iš anksčiau nekonkurencingų mokslo įstaigų universitetas tapo vienu patraukliausių ir moderniausių pasaulyje.
Regioninis saugumas – bendras Lietuvos ir Suomijos rūpestis
Oficialaus vizito į Suomiją išvykusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Suomijos Prezidentu Sauli Niinistö, su kuriuo aptarė regionui kylančias grėsmes, bendradarbiavimą gynybos srityje, migracijos krizę, kitus aktualius dvišalius ir ES klausimus.

Vertybės, įtvirtintos mūsų Konstitucijoje, jau trečią dešimtmetį veda Lietuvą demokratijos keliu. Principų stabilumas ir piliečių atsakomybė, permainos ir pažanga turi tvirtą konstitucinį pagrindą, suteikiantį mums orumo ir tikrumo dėl valstybės ateities.

Naujienos

Prezidentės komentaras žiniasklaidai po Seimo rinkimų

2016-10-24

Mieli Lietuvos žmonės, Seimo rinkimai baigėsi – jie buvo demokratiški ir gerokai skaidresni: pažeidimų sumažėjo beveik trigubai, po antrojo turo kol kas nepradėtas nė vienas ikiteisminis tyrimas. Jūsų valia ir balsai Seimo rinkimuose lėmė esminius pokyčius Lietuvos politiniame žemėlapyje. Kokie jie bus – parodys laikas.

Prezidentė kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl neblaivaus vairavusio teisėjo atleidimo

2016-10-24

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir Teismų įstatymu bei susipažinusi su 2016 m. spalio 19 d. administracinio teisės pažeidimo protokolu, pasirašė dekretą, kuriuo kreipiasi į Teisėjų tarybą patarimo dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjo Valerijaus Paškevičiaus atleidimo iš pareigų, jam pažeminus teisėjo vardą. Teisėjas jau antrą kartą per mėnesį įkliuvo neblaivus vairuojantis automobilį. Prezidentės teigimu, tokiam elgesiui negali būti jokios tolerancijos ir pateisinimų. V. Paškevičiaus poelgis yra visiškai nesuderinamas su teisėjo pareigomis, menkina...

Šalies vadovė pasveikino aukso medalį iškovojusią S. Krupeckaitę

2016-10-23

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Prancūzijoje vykusio Europos dviračių treko čempionato sprinto rungtyje aukso medalį iškovojusią Simoną Krupeckaitę. Pasak šalies vadovės, sportininkės triumfas įrodo, kad tik iš kasdienio darbo ir didelio ryžto gimsta pačios skambiausios, šalį garsinančios pergalės.

Prezidentė pasveikino bronzą iškovojusią R. Paškauskienę

2016-10-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Lietuvos Rūtą Paškauskienę, Europos stalo teniso čempionate Budapešte iškovojusią bronzos medalį. „Kruopštus pasirengimas, kasdienės treniruotės ir išlaikytas aukštas meistriškumas atnešė Jums šią svarią pergalę, o visai Lietuvai – džiaugsmą ir didžiavimosi savo šalimi jausmą“, – rašoma šalies vadovės sveikinime.

Ieškoma sprendimų dėl ES ir Kanados sutarties

2016-10-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė tęsia darbo vizitą Europos Vadovų Taryboje, kur kartu su kitų...

Prezidentė pasveikino medalius laimėjusias Lietuvos dviratininkes

2016-10-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Lietuvos dviratininkes, Sen Kventine vykstančiame Europos dviračių treko čempionate iškovojusias medalius. Aušrinė Trebaitė, įveikusi 10 km rungtį, pasipuošė aukso medaliu, o Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė komandinėje sprinto rungtyje laimėjo bronzą. „Šie medaliai yra jūsų talento pripažinimas, sėkmingo darbo įvertinimas, pradžiuginęs Lietuvą ir atnešęs jai garbę būti tarp stipriausių Europos šalių. Dėkoju, kad visa širdimi ir visomis jėgomis atstovaujate savo šaliai“, – rašoma šalies vadovės sveikinime.

Rusijos keliamai įtampai – aiškus ES vertinimas

2016-10-20

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir dar 27 Bendrijos šalių lyderiai Briuselyje dalyvauja dviejų...

Pirmasis „Už saugią Lietuvą“ pusmetis: pokyčiai prasidėjo

2016-10-20

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionalinė socialinė kampanija „Už saugią Lietuvą“,...

Prezidentė dalyvaus EVT posėdyje Briuselyje

2016-10-19

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė darbo vizito vyksta į Briuselį, kur spalio 20–21 d. dalyvaus...

Suomijos aukštojo mokslo reforma gali būti pavyzdžiu Lietuvai

2016-10-19

Su oficialiu vizitu Suomijoje viešinti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Alto universitete,...

Prezidentė Suomijoje domėsis aukštojo mokslo reforma

2016-10-18

Tęsdama oficialų vizitą Suomijoje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį, spalio 19 dieną,...

Daugiau naujienų

Prezidentės darbotvarkė

13:00

Prezidentė apdovanos Konstitucijos egzamino nugalėtojus (Prezidentūra, S. Daukanto a. 3)

16:00

Prezidentė dalyvaus Konstitucijos dienos minėjime (Vilniaus rotušė, Didžioji g. 31)

Visa darbotvarkė

Naujausi vaizdo įrašai

Naujienų prenumerata