Lietuvos Respublikos Prezidentė

Europos saugumas – bendras Lietuvos ir Vengrijos interesas
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Vengrijos Prezidentu Janošu Aderiu. Vengrijos valstybės vadovo vizitas surengtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga.
Žmonija privalo išmokti Pirmojo pasaulinio karo pamokas
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Prancūzijos Prezidento Emmanuelio Macrono kvietimu kartu su dar 60 valstybių ir tarptautinių organizacijų vadovais dalyvavo iškilmingame Pirmojo pasaulinio karo pabaigos 100-mečio minėjime.
Prezidentė pasveikino Vyriausybę su 100-uoju gimtadieniu
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vyriausybės 100-mečio minėjime istorinio jubiliejaus proga pasveikino visus dabartinius ir buvusius ministrų kabineto narius ir pabrėžė visų buvusių ir esamų vyriausybių indėlį į valstybės raidą, į tai, kad Lietuva dabar girdima ir matoma pasaulyje.
Kinijoje Lietuva pristatoma kaip Europos „Fintech“ centras
Lietuva yra sparčiai tobulėjančių finansinių technologijų srities lyderė Europoje. Taip mūsų šalį pristatė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Šanchajuje vykstančiame finansinių technologijų („Fintech“) renginyje, kuriame dalyvavo apie 150 Kinijos įmonių.
Lietuvos eksportui į Kiniją – aukščiausia politinė parama
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Kinijos Prezidentu Xi Jinpingu. Dvišalio susitikimo tikslas – pačiu aukščiausiu politiniu lygiu nubrėžti naujas Lietuvos ir Kinijos ekonominio bendradarbiavimo gaires.

Naujienos

Dovanokime laukiamiausių knygų šalies bibliotekoms

2018-11-19

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ jau aštuntą kartą po visą Lietuvą skleidžia žinią – dalinkimės skaitymo šviesa ir dovanokime naujų knygų šalies bibliotekoms. Kasmet ši akcija iš naujo papildo bibliotekų lentynas ir skaitytojų gretas. Tačiau neretai bibliotekos turi vos vieną populiarios knygos egzempliorių, kurio eilėje po keletą mėnesių laukia dešimtys skaitytojų. Todėl šiais metais „Knygų Kalėdos“ kviečia dovanoti šalies bibliotekoms laukiamiausių knygų. Akcijos svetainėje skelbiama, kokių knygų bibliotekos laukia labiausiai. Padovanojus net ir vieną knygą iš pateikto sąrašo, galima ne tik sutrumpinti jos laukiančiųjų eilę, bet ir prisidėti stiprinant skaitymo įgūdžius.

Šalies vadovė pasveikino Monaką nacionalinės šventės proga

2018-11-19

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Monako Kunigaikštystės Princą Albertą II šalies nacionalinės šventės proga. Sveikinime šalies vadovė pabrėžė, kad Lietuvą ir Monaką sieja rūpestis dėl mūsų žemyno ateities ir tai lemia mūsų bendras vertybes ir tikslus. Monakas yra svarbus Lietuvos ir Europos Sąjungos partneris, su kuriuo bendradarbiaujama, siekiant saugaus ir klestinčio, savo šaknis saugančio ir į ateitį žvelgiančio žemyno savo piliečiams ir visiems europiečiams.

Kaimynus latvius teko sveikinti iš Vilniaus

2018-11-18

Lietuvos delegacija, vadovaujama Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, dėl netikėto karinių oro pajėgų lėktuvo „Spartan“ gedimo negalėjo išskristi į Rygą, kur turėjo dalyvauti Latvijos Nepriklausomybės 100-mečio iškilmėse. Delegacija apie orlaivio gedimą buvo informuota jau atvykusi skrydžiui į Vilniaus oro uostą. Prezidentė visus Latvijos žmones šimtmečio proga pasveikino specialiu vaizdo sveikinimu, kurį įrašė Vilniaus oro uoste.

Prezidentė pasveikino Latviją 100-ųjų valstybės Nepriklausomybės metinių proga

2018-11-18

Išvykdama dalyvauti šventiniuose renginiuose Rygoje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų...

Šalies vadovė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Austrijoje

2018-11-16

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Austrijos...

Prezidentė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Lenkijoje

2018-11-16

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Lenkijos...

Prezidentė atleido teisėjo vardą pažeminusią teisėją

2018-11-15

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir Teismų įstatymu bei atsižvelgdama į vienbalsį Teisėjų tarybos patarimą, pasirašė dekretą, kuriuo už teisėjo vardo pažeminimą iš pareigų atleido Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėją Gražiną Kazilionienę. Teisėja iš pareigų atleidžiama nuo lapkričio 16 dienos. Jos įgaliojimai buvo sustabdyti dar lapkričio 9 dieną, kai Prezidentė kreipėsi į Teisėjų tarybą patarimo dėl teisėjos atleidimo.

Europos saugumas – bendras Lietuvos ir Vengrijos interesas

2018-11-13

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Vengrijos Prezidentu Janošu Aderiu. Vengrijos...

Lietuva prisijungia prie tarptautinės žodžio ir išraiškos laisvės iniciatyvos

2018-11-12

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Paryžiuje kartu su pasaulio valstybių lyderiais prisijungė prie tarptautinės organizacijos „Žurnalistai be sienų“ iniciatyvos, raginančios pasaulinėje komunikacijos ir informacijos erdvėje užtikrinti žodžio laisvę, nuomonių įvairovę, informacijos vientisumą. Tarp prisijungusiųjų – Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Prancūzijos Prezidentas Emmanuelis Macronas, Kanados premjeras Justinas Trudeau, Danijos premjeras Larsas Lokke Rasmussenas, Latvijos Prezidentas Raimondas Vėjuonis, Norvegijos premjerė Erna Solberg, Šveicarijos Prezidentas Alainas Bersetas.

Vengrijos Prezidentas atvyksta į Lietuvą

2018-11-12 ANONSAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė rytoj, lapkričio 13 d., 10.45 val., susitiks su Vengrijos Prezidentu Janošu Aderiu. Vengrijos vadovo vizito tikslas – paminėti Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį. Vengrija kaip ir Lietuva 1918 m., po Pirmojo pasaulinio karo, sukūrė nepriklausomą demokratinę respubliką. Valstybių vadovai aptars Lietuvos ir Vengrijos dvišalius santykius, ES darbotvarkės klausimus, saugumo padėtį regione ir bendrus veiksmus stiprinant NATO gynybą bei atgrasymą rytiniame Aljanso flange.

Žmonija privalo išmokti Pirmojo pasaulinio karo pamokas

2018-11-11

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Prancūzijos Prezidento Emmanuelio Macrono kvietimu kartu su dar 60...

Daugiau naujienų

Prezidentės darbotvarkė

10:00

Prezidentė susitiks su Pasaulio prekybos organizacijos generaliniu direktoriumi Robertu Azevedo (Prezidentūra, S. Daukanto a. 3)

Visa darbotvarkė

Naujausi vaizdo įrašai

Naujienų prenumerata