Lietuvos Respublikos Prezidentė

Lietuva ir Kroatija – strateginės partnerės įgyvendinant energetikos projektus
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Kroatijos Prezidente Kolinda Grabar-Kitarovič. Kroatijos vadovė Lietuvoje lankosi su oficialiu vizitu. Šiandien po susitikimo Prezidentūroje valstybių vadovės dalyvaus iškilmingoje Kroatijos ambasados Lietuvoje atidarymo ceremonijoje. Prezidentė pabrėžė, jog Lietuvą ir Kroatija sieja glaudūs politiniai ir ekonominiai ryšiai, artimos pozicijos aktualiausiais ES ir NATO klausimais.
Lietuvai reikalinga ne kabinetinė, o aktyvi diplomatija
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo kasmetiniame Lietuvos ambasadorių susitikime, kuriame aptarė pagrindinius uždavinius užsienio valstybėse reziduojantiems mūsų šalies diplomatams. Šalies vadovės teigimu, diplomatai turi būti arti Lietuvos žmonių, girdėti ir matyti jų problemas bei lūkesčius ir visose srityse ginti valstybės interesus.
Krizes išgyvenantiems žmonėms emocinė pagalba prieinama
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi VšĮ Krizių įveikimo centre ir su jame dirbančiais psichologais savanoriais aptarė emocinės pagalbos teikimo galimybes kuo platesniam žmonių ratui. Jau vien tai, kad Lietuvoje savižudybių skaičius yra tris kartus didesnis nei Europos Sąjungos vidurkis, rodo, kokia reikšminga yra emocinė pagalba ir koks didelis yra jos poreikis. Kasmet Lietuvoje nusižudo apie 900 žmonių, iš jų apie 93 – iki 24 metų amžiaus. Į emocinę pagalbą telefonu teikiančias tarnybas kasmet kreipiasi ketvirtis milijono žmonių.
Prezidentė linki olimpiečiams garbingai atstovauti Lietuvai
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Lietuvos olimpinės rinktinės palydėtuvėse į XXXI olimpiados žaidynes Rio de Žaneire. „Tautos ruošiasi olimpiadoms tikėdamos, kad sportas reiškia taiką, draugystę, garbę ir kiekvienos valstybės orumą. Tačiau šią naktį viena iš valstybių buvo užpulta per savo orumo ir valstybingumo šventę“, – sakė Prezidentė, kviesdama pagerbti Nicoje žuvusius žmones tylos minute.

Naujienos

Prezidentės vizitas Tulpiakiemyje: kaip mažinti socialinę atskirtį

2016-07-25

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį, liepos 26 d., 11 val. lankysis Ukmergės rajone, Tulpiakiemio kaime, kur domėsis socialinės atskirties problemomis bei aptars, kokių priemonių reikia imtis, siekiant mažinti socialinės rizikos šeimų skaičių ir užtikrinti jose augančių vaikų saugumą. Šalies vadovė gavo laišką iš Tulpiakiemyje neseniai įsikūrusio vaikų dienos centro, prašantį kartu su kampanijos ,,Už saugią Lietuvą“ ambasadoriais padėti šiame kaime gyvenantiems vaikams. Siesikų seniūnija, kurioje yra Tulpiakiemio kaimas, išsiskiria kaip itin sudėtinga seniūnija Ukmergės rajone. Dėl didelės socialinės rizikos šeimų koncentracijos pats kaimas yra tapęs socialiniu skauduliu. Iš 50 kaime gyvenančių vaikų net 39 auga socialinės rizikos šeimose. Daug Tulpiakiemio gyventojų kenčia nuo priklausomybių.

Prezidentė pasveikino jaunuosius Lietuvos krepšininkus

2016-07-24

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Lietuvos rinktinę Europos jaunimo iki 20 metų vaikinų krepšinio čempionate iškovojus sidabro medalius.

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl brutalaus išpuolio Miunchene

2016-07-23

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pareškė užuojautą Vokietijos Federacinės Resublikos Prezidentui Joachimui Gauckui dėl brutalaus išpuolio Miunchene, nusinešusio nekaltų žmonių gyvybes. Pasak Prezidentės, aukų nesirenkantis smurtas yra niekaip nepateisinamas ir privalo sulaukti paties griežčiausio pasmerkimo.

Šalies vadovė pasveikino Italijos Prezidentą jubiliejaus proga

2016-07-23

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Italijos Respublikos Prezidentą Sergio Mattarellą 75-ių metų jubiliejaus proga. Pasak Prezidentės, Italijos vadovas jubiliejų pasitinka po ilgos ir garbingos tarnybos savo šaliai ir jos piliečiams, šiandien eidamas atsakingas valstybės vadovo pareigas.

Lietuva ir Kroatija – strateginės partnerės įgyvendinant energetikos projektus

2016-07-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Kroatijos Prezidente Kolinda Grabar-Kitarovič....

Prezidentė pasveikino Belgiją nacionalinės šventės proga

2016-07-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Belgų Karalių Pilypą nacionalinės šventės proga. Šiemet Lietuva ir Belgija mini dvidešimt penkerių metų atkurtų diplomatinių santykių sukaktį. Savo sveikinimo laiške šalies vadovė pabrėžė, kad per šiuos metus abi šalys tapo artimomis partnerėmis ir sąjungininkėmis, o Lietuvos ir Belgijos piliečiai – artimais draugais, kartu ieškančiais būdų, kaip prisidėti prie dar didesnės mūsų gerovės.

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl muzikologo A. J. Ambrazo mirties

2016-07-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pareiškė užuojautą dėl vieno iškiliausių lietuvių muzikos tyrinėtojų, profesoriaus Algirdo Jono Ambrazo mirties. „Profesoriaus darbai tarsi tiltai sujungė Lietuvos kompozitorius klasikus ir šiuolaikinius kūrėjus. Muzikologo A. J. Ambrazo monografijos, knygos, straipsniai atskleidė ryškiausių XX amžiaus muzikos autorių kūrybos savitumą“, – rašoma šalies vadovės užuojautoje. Prezidentė pabrėžė, kad, būdamas ir talentingu pedagogu, A. J. Ambrazas išugdė ne vieną muzikologų kartą.

Šalies vadovė priėmė teisėjų priesaikas

2016-07-20

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretus dėl 6 apylinkių teismų ir vieno administracinio...

Oficialaus vizito į Lietuvą atvyksta Kroatijos Prezidentė

2016-07-20

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį, liepos 21 d., susitiks su į Lietuvą oficialaus...

Lietuvai reikalinga ne kabinetinė, o aktyvi diplomatija

2016-07-20

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo kasmetiniame Lietuvos ambasadorių susitikime, kuriame...

Krizes išgyvenantiems žmonėms emocinė pagalba prieinama

2016-07-19

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi VšĮ Krizių įveikimo centre ir su jame dirbančiais...

Daugiau naujienų

Prezidentės darbotvarkė

11:00

Prezidentė lankysis Tulpiakiemio vaikų dienos centre (Kaštonų g. 1, Tulpiakiemis, Ukmergės r.)

Visa darbotvarkė

Naujausi vaizdo įrašai

Naujienų prenumerata