Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidento kalbos ir sveikinimai

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kreipimasis Rainių tragedijos 80-ųjų metinių minėjimo proga

2021-06-25

Brangūs Lietuvos žmonės, Gerbiami Rainių tragedijos minėjimo dalyviai, 1941 metų birželį Lietuva pateko į dviejų totalitarinių režimų, nacistinės Vokietijos ir Sovietų Sąjungos, tarpusavio konflikto sūkurį. Lietuvoje pradėjo suktis negailestinga prievartos ir naikinimo mašina, nusinešusi šimtus tūkstančių nekaltų mūsų šalies gyventojų gyvybių.

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimas Archyvų forumo dalyviams

2021-06-18

Gerbiamieji, džiaugiuosi galėdamas Jus pasveikinti Archyvų forume – viename svarbiausių renginių, skirtų Archyvų metams. Susirinkome aptarti valstybės archyvams aktualių klausimų, tarp jų – ir galimybes kūrybingai pritaikyti saugomus dokumentus bei plačiau skleisti jų turinį.

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimo žodis konferencijoje „1941 metų birželis: okupacijos, didžiosios netektys ir pasipriešinimas“

2021-06-18

Gerbiamas Atkuriamojo Seimo Pirmininke Vytautai Landsbergi, Gerbiami konferencijos dalyviai, sveikinu šiandien vykstančią diskusiją apie lemtingą 1941 metų mėnesį, kuris ne tik pakeitė Lietuvos istorijos tėkmę, bet ir paliko mums svarbių pamokų. Jas privalome aptarti ir įsisąmoninti. 1941-ųjų birželis prieš mūsų akis įprastai atsiveria per dvi pagrindines pasakojimo gijas.

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kalba Gedulo ir vilties dienos minėjime

2021-06-14

Brangūs Lietuvos žmonės, šiandien minime masinių trėmimų metines. Prisimename nusikaltimą žmoniškumui, kuris prieš 80 metų sukrėtė Lietuvą ir paliko mums negyjančių žaizdų. Daugelyje kultūrų tremtis per amžius reiškė vieną griežčiausių bausmių. Asmuo, išstumtas iš bendruomenės ir atplėštas nuo gimtosios žemės, prarasdavo ne tik fizinę apsaugą. Netekęs Tėvynės, žmogus būdavo išmetamas tartum į negyvenamą salą – gyvenimą kurdavo iš naujo.

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos metinis pranešimas

2021-06-08

Mieli Lietuvos žmonės, Gerbiamas Lietuvos Respublikos Seime, susitinkame ypatingu metu. Už mūsų nugarų – įtampos, praradimų ir nerimo metai, pažymėti pandemijos ženklu. Prieš akis – mūsų visų rytojus, į kurį turime įžengti sustiprėję, sukaupę jėgų ir pasiruošę naujiems išbandymams. Susitinkame šiandien tarsi ant slenksčio – žiūrėdami vieni į kitus, lyg į svetimus kartais. Tegul išmintis, pagarba ir tikėjimas padeda mums atgauti jėgas! Tik kartu mes galime būti kūrėjai. Tik santarvės jėga augina. Ir tik bendriems tikslams bus lemta tapti rytojumi.

Informacija atnaujinta 2021.11.29 08:56