Lietuvos Respublikos Prezidentas

Vyks Prezidento inicijuotas Regionų forumas

2019-10-10

Ketvirtadienis, spalio 10 d. (Vilnius). Rytoj, spalio 11 d., 13 val., vyks Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotas Regionų forumas, skirtas Vietos savivaldos dienai pažymėti ir svarbiausiems regionų plėtros klausimams aptarti.

Numatomos diskusijos viešųjų paslaugų prieinamumo, pabrėžiant kainos, laiko, atstumo ir kokybės kriterijus, savivaldybių finansavimo bei alternatyvių viešųjų paslaugų kokybės gerinimo būdų temomis. Taip pat bus siekiama atkreipti dėmesį į savivaldos kaip arčiausiai žmonių esančios institucijos reikšmę, kuriant gerovės valstybę ir kovojant su klimato kaita.

Renginyje bus nagrinėjamos ir regionų politikos naujovės. Didelio dėmesio sulauks Regionų plėtros tarybų stiprinimo klausimas, Nacionalinės pažangos programa ir Lietuvos Respublikos teritorijos bendrasis planas.

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vyksiantis forumas organizuojamas kartu su Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija. Jame dalyvaus ministerijų, Prezidentūros atstovai, Seimo nariai, Lietuvos savivaldybių asociacijos vadovai ir svečiai iš visų šalies savivaldybių.

Tai pirmasis iš Regionų forumų, kuriuose bus siekiama ieškoti būdų, bendromis institucijų pastangomis leisiančių stiprinti šalies regionus kaip būtiną gerovės valstybės elementą.

Žiniasklaidos dėmesiui: renginio metu bus sudarytos sąlygos pakalbinti nuo 13 val. į forumą atvykstančius dalyvius. Taip pat bus galimybė filmuoti ir fotografuoti nuo 14 val. prasidedančius sveikinimo žodžius po kurių vyks uždara darbinė diskusija.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.10.10 17:00

Atgal