Lietuvos Respublikos Prezidentas

Vokietija – patikima Lietuvos gynybos partnerė

2019-10-10

Ketvirtadienis, spalio 10 d. (Kaunas). Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Vokietijos gynybos ministre Annegret Kramp-Karrenbauer ir aptarė dvišalį bendradarbiavimą bei svarbiausius regioninio saugumo klausimus.

„Lietuvos ir Vokietijos dvišaliai santykiai ypač stiprūs, Vokietija yra patikima Lietuvos gynybos partnerė. Abi šalys yra sąjungininkės ir bendramintės partnerės – kartu sprendžiame naujai kylančius bendrus iššūkius, siekdamos užtikrinti saugumą ir gerovę visiems žmonėms Europoje, – sakė šalies vadovas.

Susitikime su gynybos ministre Prezidentas pabrėžė, kad Vokietija yra ir viena iš svarbiausių Lietuvos ekonominių ir prekybos partnerių. Šiuo metu Lietuva yra sudariusi didžiulius ginkluotės įsigijimo kontraktus. Šalies vadovo teigimu, sparčiai plėtojant prekybos ir verslo saitus bei kultūros ir mokslo iniciatyvas, tvirtėja Lietuvos ir Vokietijos žmonių tarpusavio ryšiai.

Vokietija vadovauja Lietuvoje dislokuotai NATO priešakinių pajėgų bataliono grupei, kuriai skiria didžiausią skaičių – per 600 karių. Šiuo metu grupėje tarnauja iš viso per 1,2 tūkst. karių iš šešių valstybių. Lietuvos kariuomenės mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis vilkas“, į kurios sudėtį integruotas NATO batalionas, buvo priskirta Vokietijos kariuomenės divizijai.

 Lietuva taip pat išlieka aktyvi ir patikima Vokietijos partnerė dalyvaujant tarptautinėse misijose ir operacijose.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.10.10 12:45

Atgal