Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Vizitas JT Generalinėje Asamblėjoje: dėmesys gerovės valstybei ir regiono saugumui

2019-09-20

Penktadienis, rugsėjo 20 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė rugsėjo 22–26 dienomis viešės Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje (JTGA), JAV.

Šalies vadovas dalyvaus JTGA 74-osios sesijos atidaryme ir sakys pirmąją savo kadencijoje kalbą daugiašalei auditorijai. Numatytas ir susitikimas su JT Generaliniu Sekretoriumi António Guterresu.

Viešėdamas Niujorke Prezidentas teiks išskirtinį dėmesį verslo bendruomenei. Darbotvarkėje Niujorke numatytas apsilankymas vertybinių popierių biržos „Nasdaq“ būstinėje, kur šalies vadovas susitiks su vadove Adena Friedman, taip pat dalyvaus viename didžiausių renginių pasaulyje, skirtame globalios ekonomikos klausimams, – „Bloomberg Business Forum“. Jame Prezidentas matysis su tarptautinių bendrovių vadovais ir aptars plėtros Lietuvoje galimybes.

Prezidentas vyks į kasmetinį globalios socialinės politikos lyderių forumą „Concordia Annual Summit“ ir pasakys kalbą „Gerovės valstybė skaitmeniniame amžiuje“.

Rugsėjo 24 d. šalies vadovas ir pirmoji ponia dalyvaus JAV Prezidento Donaldo Trumpo šventiniame priėmime valstybių ir vyriausybių vadovams. Numatomas susitikimas ir su Niujorko lietuvių bendruomene.

Vizito metu pirmajai poniai suplanuota atskira kultūrinė programa. Diana Nausėdienė lankysis dvikalbėje ir dvikultūrėje mokykloje („The Bilingual and Bicultural School“), kur aptars visuomenės atskirties ir socialinės integracijos iššūkius. Taip pat ji apsilankys lietuvių kilmės juvelyro Aleksandro Šepkaus studijoje ir šeimos fondo būstinėje susitiks su visuomenės veikėja Jurate Kazickas.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.09.20 14:48

Atgal