Lietuvos Respublikos Prezidentas

Valstybės vadovas pasveikino Estiją Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga

2019-08-20

Antradienis, rugpjūčio 20 d. (Talinas). Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda darbo vizito Estijoje metu pasveikino šalies vadovus ir gyventojus Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga.

Sveikinimo kalboje valstybės vadovas akcentavo ypatingą Lietuvos ir Estijos ryšį, paremtą ne tik bendra istorija, bet ir vienijančiu laisvės troškimu, kovos už nepriklausomybę dvasia ir žmonių drąsa siekti savo šalių gerovės.

„Mes gausiai rinkomės didžiųjų miestų gatvėse, ištroškę istorinio teisingumo ir iš mūsų pavogto žmogiškojo orumo. Mes aiškiai jautėme savo moralinį pranašumą ir tai leido mums pamiršti baimę gerokai stipresnio priešininko akivaizdoje. Atėjus metui, mes statėme tvirtas barikadas, tačiau dar didesnė jėga slypėjo mūsų dainose ir sukabintose rankose. Mes siekėme laisvės savo šalims, tačiau lemiamomis akimirkomis, kaip per Baltijos kelią, nepalikome abejonių dėl mūsų nepalaužiamos vienybės“, – kalboje Estijoje sakė Prezidentas Gitanas Nausėda ir palinkėjo kaimyninės šalies žmonėms neblėstančios valios kurti ir garsinti savo šalį, vieningumo ir klestėjimo.

Per Kadriorge vykusį vakarinį priėmimą šalies vadovas su Prezidente Kersti Kaljulaid Baltijos kelio organizatoriams įteikė simbolinius atminimo akmenis iš Tompėjos pilies barikadų.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.08.21 09:47

Atgal