Lietuvos Respublikos Prezidentas

Susitikime su D. Tusku – dėmesys ES strateginei darbotvarkei

2019-09-05

Ketvirtadienis, rugsėjo 5 d. (Briuselis). Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Europos Vadovų Tarybos (EVT) Pirmininku Donaldu Tusku ir aptarė ES strateginės darbotvarkės, daugiametės finansinės perspektyvos, „Brexito“, globalios politikos, energetinio saugumo, įskaitant Astravo AE, klausimus.

Šalies vadovo teigimu, svarbu efektyviai ieškotų sprendimų ES susiduriant su naujais globaliais iššūkiais, tokiais kaip klimato kaita, prekybos karai, migracija, naujųjų technologijų kūrimas ir rizikų suvaldymas. „Svarbu, kad būtų tęsiami visai ES svarbūs mūsų regioniniai energetikos ir transporto projektai, išlaikomas dėmesys vidaus rinkos, ypač paslaugų srityje, funkcionavimui ir toliau stiprinama sanglauda, – sakė Prezidentas.

Valstybės vadovas pažymėjo, kad Lietuvos valstybės institucijos, verslas ir akademinė bendruomenė yra pasiruošę aktyviau įsitraukti į Briuselyje vykstančias diskusijas tvaraus augimo ir inovacijų temomis.

„Norėdami vystyti gerovės valstybę ir aukštą pridėtinę vertę kuriančius sektorius, turime ne tik aktyviai domėtis naujausiomis tendencijomis mokslo ir inovacijų srityje, bet ir tapti inovatyvių paslaugų ir produktų kūrimo laboratorija“, – teigė Prezidentas.

Su EVT Pirmininku taip pat kalbėta apie galimus „Brexito“ scenarijus, Rytų partnerystės perspektyvą, ES santykius su JAV.

„Svarbu siekti ilgalaikių ir tvarių santykių su mūsų strategine partnere JAV, kurti ambicingą darbotvarkę su labiausiai pažengusiomis Rytų partnerystės šalimis, o sankcijos Rusijai turi būti tęsiamos tol, kol Rusija nenutrauks agresijos prieš Ukrainą“, – pabrėžė šalies vadovas.

Vėliau šalies vadovas susitiks su išrinktuoju Europos Vadovų Tarybos Pirmininku Charles Micheliu.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.09.05 14:36

Atgal