Lietuvos Respublikos Prezidentas

Susitikimas su „Rakuten“ vadovu: Lietuva gali tapti Japonijos verslo tiltu į ES rinką

2019-10-21

Pirmadienis, spalio 21 d. (Tokijas). Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su didžiausios Japonijos elektroninės komercijos ir finansinių technologijų įmonės „Rakuten“ vadovu Hiroshiu Mikitaniu. Šalies vadovas paskatino internetinio banko valdytojus apsvarstyti investavimo galimybes Lietuvoje – atidaryti verslo būstinę ir paslaugų centrą.

Prezidentas akcentavo, kad didžiųjų Japonijos verslo kompanijų žengimas į Lietuvos rinką – natūralus šalių ekonominio bendradarbiavimo tąsos etapas. Jis yra itin svarbus, stebint aktyvėjančią šalių tarpusavio prekybą, bei Japonijai įteisinus laisvosios prekybos santykius su Europos Sąjunga. „Japonija yra pagrindinė mūsų partnerė Azijos regione. Prekyba tarp Lietuvos ir Japonijos sparčiai auga. Aktyviai domimasi mūsų šalimi, jos produkcija, sudaromomis galimybėmis verslui, tad svarbu ne tik plėtoti esamus bendradarbiavimo formatus, bet ir ieškoti inovatyvių būdų suartinti mūsų šalių verslus ir sinergizuoti jų veiklą“, – sakė Prezidentas.

H. Mikitaniui pasiūlyta ne tik įkurti internetinio banko būstinę Lietuvoje, bet ir lietuviškos produkcijos elektroninę platformą, padėsiančią Japonijai dar geriau pažinti Lietuvoje gaminamos produkcijos pasiūlą.

Prezidentas pristatė palankias sąlygas Lietuvoje finansinių technologijų plėtrai, taip pat galimybę Japonijos kompanijoms Lietuvoje žengti pirmuosius žingsnius į Europos Sąjungos rinką. „Japonija yra viena didžiausių inovacijų kūrėjų pasaulyje, o Lietuva yra bene patraukliausia šalis plėtoti technologijų verslus regione. Mūsų šalys ekonominiu požiūriu puikiai papildo viena kitą, tad Lietuva gali tapti tiltu Japonijos finansinių technologijų, inovacijų, gyvybės mokslų, gamybos ir kitų sričių verslo bendrovėms į Europos Sąjungos rinką“, – teigė Prezidentas.

Šalies vadovas pakvietė Japonijos finansinių technologijų milžinės atstovus ir visą fintech bendruomenę apsilankyti lapkričio 27–28 d. Vilniuje vyksiančioje didžiausioje fintech konferencijoje Baltijos šalyse.

„Rakuten“ yra didžiausia Japonijos elektroninės komercijos įmonė ir didžiausias internetinis bankas Japonijoje.

Prezidentas su pirmąja ponia Diana Nausėdiene lankosi Japonijos sostinėje Tokijuje, kur yra pakviesti į Imperatoriaus žengimo į sostą ceremoniją. Inauguracijos ritualą, kuris vyks spalio 22 d., antradienį, stebės beveik 200 šalių vadovai.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.10.21 11:13

Atgal