Lietuvos Respublikos Prezidentas

Šalies vadovas pasveikino Kroatiją švenčiant 30-ąsias Valstybės dienos metines

2020-05-30

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda savo ir visų šalies žmonių vardu nuoširdžiai pasveikino Kroatijos Respublikos Prezidentą Zoraną Milanovićių ir visus Kroatijos žmones švenčiant 30-ąsias Valstybės dienos metines.

„Šį pusmetį Kroatijai teko didelis iššūkis – pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai pasaulinės pandemijos sąlygomis. Nepaisydami sudėtingų aplinkybių Jūs įgyvendinote užsibrėžtus tikslus ir prioritetus, ir svarbūs ES darbotvarkės klausimų sprendimai nebuvo atidėti vėlesniam laikui. Džiaugiuosi, jog pavyko surengti ES ir Vakarų Balkanų vadovų susitikimą ir parodyti tvirtą paramą regiono europinei perspektyvai. Įvertindami strateginę visos ES kaimynystės – tiek Pietuose, tiek Rytuose – svarbą, dabar turime suteikti naują strateginį postūmį ir ambiciją Rytų partnerystės politikai bei sutelktai to siekti birželio mėnesio ES šalių ir Rytų partnerystės šalių vadovų konferencijoje“, – rašoma šalies vadovo sveikinime.

Prezidentas pasidžiaugė sėkmingai vystomais Lietuvos ir Kroatijos politiniais ir ekonominiais dvišaliais santykiais ir išreiškė viltį, kad abi šalys juos dar labiau plėtos, kartu dalyvaudamos ES Dvynių projektuose Vakarų Balkanų šalyse, taip pat stiprindamos bendradarbiavimą energetinio saugumo srityje.

Valstybės vadovas padėkojo už Kroatijos indėlį į Lietuvos ir viso Baltijos regiono saugumą ir pabrėžė, kad Kroatijos karių dalyvavimą NATO priešakinių pajėgų batalione šalyje Lietuva vertina kaip solidarumo ir tvirtos draugystės simbolį.

Sveikindamas nacionalinės šventės proga Prezidentas Kroatijai ir jos žmonėms palinkėjo sveikatos, vienybės, sėkmės ir klestėjimo.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.05.28 14:11

Atgal