Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Šalies vadovas pasveikino Juodkalniją Valstybės dienos proga

2020-07-13

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda savo ir Lietuvos žmonių vardu pasveikino Juodkalnijos Prezidentą Milo Djukanovičių Juodkalnijos nacionalinės šventės – Valstybės dienos – proga ir palinkėjo šaliai ir visiems jos žmonėms sveikatos, vienybės ir klestėjimo.

„Kitais metais minėsime jau 15-ąsias Lietuvos ir Juodkalnijos diplomatinių santykių užmezgimo metines. Per mūsų susitikimą šių metų kovo mėnesį Vilniuje galėjome pasidžiaugti nuosekliai stiprėjančiais Lietuvos ir Juodkalnijos dvišaliais santykiais ir aptarti aktualius tarptautinės politikos klausimus“, – rašoma šalies vadovo sveikinime.

Prezidentas pabrėžė, kad Juodkalnija yra patikima Lietuvos sąjungininkė NATO, aktyviai dalyvaujanti saugumo bei gynybos projektuose ir solidariai prisidedanti prie Baltijos šalių saugumo užtikrinimo dislokuodama savo karius NATO priešakinių pajėgų batalione Latvijoje.

„Džiaugiuosi Juodkalnijos puoselėjamomis vakarietiškomis vertybėmis, pažanga įgyvendinant Europos Sąjungos reformas ir rodomu puikiu eurointegracijos pavyzdžiu kitoms Vakarų Balkanų regiono šalims. Lietuva pasiryžusi ir toliau nuosekliai remti Juodkalnijos siekį tapti Europos Sąjungos nare ir dalintis patirtimi dėl sėkmingo ir efektyvaus reformų įgyvendinimo eurointegracijos kelyje“, – rašoma sveikinime.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.07.10 14:47

Atgal