Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentūroje aptarti santykiai su Ukraina ir Baltarusija

2019-11-19

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį per susitikimą su Vyriausybės ir Seimo, valdančiųjų ir opozicijos atstovais aptarė aktualius santykių su Ukraina ir Baltarusija klausimus.

Pirmos tokio pobūdžio diskusijos Lietuvos užsienio politikos klausimais dalyviai daugiausiai dėmesio skyrė santykiams su Baltarusija. Pasiektas bendras sutarimas, kad dialogas su šia valstybe reikalingas, tačiau įmanomas tik griežtai paisant nustatytų raudonųjų linijų – nenusileidžiant nesaugios Astravo atominės elektrinės (AE) ir žmogaus teisių klausimais.

Šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuvai reiškiant susirūpinimą dėl Astravo AE, randasi vis daugiau tarptautinių partnerių supratimo, kad tai yra grėsmė visos Europos saugumui. Prezidentas pakvietė Vyriausybės atstovus, politikus, parlamento narius laikytis nuoseklios pozicijos Astravo klausimu ir pristatyti ją dvišaliuose bei daugiašaliuose susitikimuose Europos šalių sostinėse ir tarptautinėse organizacijose.

„Lietuva turi laikytis tvirtos pozicijos dėl elektros nepirkimo iš tarptautinių branduolinės saugos reikalavimų neatitinkančių jėgainių bei siekti visos ES palaikymo šiuo klausimu“, – sakė Prezidentas. Šalies vadovas taip pat pažymėjo būtinybę spartinti sinchronizacijos su Europos elektros tinklais projektų įgyvendinimą.

Prezidentas pritarė susitikimo metu iškeltai idėjai dėl galimo nacionalinio susitarimo Astravo AE klausimu. Tai padėtų valstybei išlaikyti vieningą poziciją dėl šio objekto keliamos grėsmės nacionaliniam saugumui.

Diskutuojant santykių su Ukraina klausimu, sutarta remti šios šalies euroatlantinės integracijos siekius, tęsti aktyvų bendradarbiavimą gynybos ir saugumo srityje, stiprinti tarpparlamentinį bendradarbiavimą, plėsti ekonominius ryšius. „Būtina ir toliau remti šios šalies vykdomas reformas ir padėti jai spręsti svarbius klausimus, susijusius su eurointegracija“, – sakė Prezidentas Gitanas Nausėda.

Prezidentūroje vykusioje diskusijoje dalyvavo Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius, krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, Seimo komitetų vadovai Ramūnas Karbauskis, Juozas Bernatonis, Gediminas Kirkilas ir Dainius Gaižauskas, Seimo narės Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.11.19 17:01

Atgal