Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Prezidentui suteiktas Gifu universiteto garbės daktaro vardas

2019-10-24

Ketvirtadienis, spalio 24 d. (Gifu). Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai suteiktas Japonijos Gifu universiteto garbės daktaro laipsnis.

Simboliškai įsiliedamas į šio Japonijos universiteto bendruomenės gretas, šalies vadovas pabrėžė, kad, kaip rodo Gifu prefektūroje gimusio ir tarpukariu Kaune dirbusio japonų diplomato Čiunės Sugiharos pavyzdys, net ir 8 tūkstančių kilometrų atstumas nėra kliūtis dvasinei ir intelektualinei bendrystei.

Prezidentas universitete skaitė paskaitą „Lietuva ir Japonija: kelias pirmyn“, kurioje pristatė dviejų valstybių santykių viziją ir aptarė abiejų šalių politinius saitus, žmonių ryšius, ekonominį bendradarbiavimą, saugumo iššūkius, Čiunės Sugiharos atminimo įamžinimą ir jo humanizmo pamokas. Valstybės vadovas paragino studentus ir visus jaunus žmones nenustoti svajoti, sunkiai dirbti ir naudotis akademine laisve.

„Istorija rodo, kad niekas negali užgniaužti žinių ir laisvės troškimo. Anksčiau ar vėliau įgimtas žmogiškas noras žinoti įveikia visas kliūtis. Šią nesulaikomą jėgą, nepripažįstančią kultūrinių skirtumų ir valstybių sienų, bene geriausiai įkūnija universitetai. Skatindami atviras diskusijas ir sprendimų paiešką, jie perduoda jaunajai kartai per ilgus amžius sukauptas žinias. Suteikdami postūmį tolesniam jaunų žmonių gyvenimui, universitetai lemia būtiną visuomenės atsinaujinimą“, – teigė Prezidentas.

Lankydamasis universitete šalies vadovas susitiko su Gifu universiteto prezidentu Hisataka Moriwakiu. Prezidentas padėkojo garsiam akademikui už Gifu universiteto bendradarbiavimo su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis skatinimą ir indėlį į bendrų mokslinių projektų įgyvendinimą gyvybės mokslo srityje.

Istoriniame Gifu mieste įsikūręs universitetas aktyviai bendradarbiauja su aukštosiomis mokyklomis visame pasaulyje, skatindamas studentų ir tyrėjų mainus. Šis universitetas glaudžiai bendradarbiauja su 45 universitetais iš 16 šalių.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.10.24 13:01

Atgal