Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidento ir Ispanijos Premjero susitikime dėmesys saugumui ir gynybai

2021-07-08

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Lietuvos karinių oro pajėgų Šiaulių aviacijos bazėje susitiko su vizito į Lietuvą atvykusiu Ispanijos Premjeru Pedro Sánchezu ir Lietuvoje NATO oro policijos misijoje tarnaujančiais ispanų kariais. Šalių vadovai aptarė regiono saugumo klausimus, bendradarbiavimą NATO ir ES.

Susitikime su Ispanijos Premjeru valstybės vadovas pabrėžė vis labiau stiprėjančius Lietuvos ir Ispanijos ryšius saugumo ir gynybos srityse, o Ispanijos kariams padėkojo už jų tarnybą NATO oro policijos misijoje bei reikšmingą indėlį užtikrinant Lietuvos ir viso regiono saugumą.

Prezidento ir Ispanijos Premjero komentarus žiniasklaidai netikėtai teko nutraukti, kai dėl gauto pranešimo apie Lietuvos oro erdvės pažeidimą Ispanijos pilotams teko reaguoti ir kelti į orą naikintuvus. „NATO šalių solidarumas veikia praktikoje“, – pažymėjo šalies vadovas.

Kalbėdamas apie NATO vadovų susitikime priimtus sprendimus Prezidentas teigė, kad dėl augančios Rusijos įtakos Baltarusijoje saugumo situacija mūsų regione išlieka įtempta, todėl sąjungininkių palaikymas ir atgrasymo stipinimas Lietuvai ypač svarbus. „Lietuva nuosekliai laikosi pozicijos, kad kol Rusija tęsia agresyvią politiką, neverta kalbėti apie pokyčius ES-Rusijos santykiuose. Džiaugiuosi, kad Europos Vadovų Tarybos posėdyje birželio mėnesį ES pavyko išlaikyti nuoseklumą šiuo klausimu“, – susitikime sakė Prezidentas.

Lietuvos ir Ispanijos lyderiai taip sutarė, kad NATO 2030 pasiūlymų paketas ypač aktualus, jis padės Aljansui atremti esamas grėsmes iš Rusijos ir Kinijos. Įgyvendinant NATO vadovų susitikimo sprendimus vienas svarbiausių prioritetų bus atgrasymo ir gynybos stiprinimas.

Kalbėdami apie ekonomikos gaivinimą ir atsparumo stiprinimą, Prezidentas su Ispanijos Premjeru aptarė ir galimybes abiem šalims geriau išnaudoti turimą potencialą bendradarbiauti biotechnologijų, atsinaujinančios energetikos, ypač žaliojo vandenilio technologijų, srityse.

Šalies vadovas paprašė perduoti  kvietimą Ispanijos Karaliui Felipe VI apsilankyti Lietuvoje kitais metais minint 100 metų nuo to, kai Ispanija de jure pripažino Lietuvos nepriklausomybę.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.07.08 14:09

Atgal