Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidento darbo diena bus skirta Alytaus regionui

2020-11-26

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su patarėjų komanda penktadienį, lapkričio 27 d., skirs svarbiausiems Alytaus regiono klausimams ir problemoms aptarti. Dėl šalyje paskelbto karantino dauguma darbo susitikimų vyks nuotoliniu būdu.

Alytaus regionui skirtos Prezidentūros darbo dienos metu daugiausia dėmesio bus skirta aplinkosaugos ir kovos su klimato kaita klausimams. Prezidentas domėsis, su kokiais didžiausiais iššūkiais susiduria savivaldybės, siekdamos pagerinti aplinkos būklę ir mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išlakas. Taip pat bus aptartos galimybės aktyviau įsitraukti į Europos Sąjungos žaliąją transformaciją ir Alytaus regione diegti aplinką tausojančius sprendimus.

Prezidento nuotoliniame susitikime su penkių Alytaus regiono savivaldybių – Alytaus miesto ir rajono, Druskininkų, Lazdijų ir Varėnos rajonų – merais taip pat dalyvaus Europos Komisijos (EK) narys aplinkos, vandenynų ir žuvininkystės klausimams Virginijus Sinkevičius. Jis pristatys EK paskelbtą Žaliąjį kursą ir aptars regionų vaidmenį bei svarbą siekiant klimato neutralumo tikslų.

Per susitikimą taip pat bus aptarti Punios šilo ir Žuvinto biosferos rezervato apsaugos klausimai, viešosios paskirties pastatų modernizavimas ir atsinaujinančių energijos išteklių diegimas, taip pat svarbiausi vandentvarkos ir atliekų tvarkymo sistemų iššūkiai, su kuriais susiduria savivaldybės. Daug dėmesio bus skirta ir galimybėms regione plėtoti turizmo infrastruktūrą, pritaikyti Nemuno upės vagą laivybai.

Vėliau Prezidentas vyks į Žuvinto biosferos rezervatą, kur susipažins su šia unikalia Lietuvos saugoma teritorija ir jai tenkančiais iššūkiais.

Prezidento patarėjai penktadienį nuotoliniu būdu dalyvaus susitikimuose su už socialinius klausimus atsakingais savivaldybių atstovais, biudžetinių socialinių paslaugų įstaigų vadovais, regioninės kultūros tarybos nariais ir kultūros paveldo apsaugos specialistais, švietimo įstaigų vadovais.

Valstybės pažinimo centro (VPC) edukatoriai Alytaus regiono savivaldybių pradinėms klasėms ves nuotolines pamokas tema „Mažieji tyrinėtojai“. Prie trijų susitikimų prisijungs ir su vaikais bendraus VPC edukacinių projektų globėja – pirmoji ponia Diana Nausėdienė.

Prezidento darbo dienos Alytaus regione programa

9 val. Prezidentas nuotoliniu būdu bendraus su Alytaus regiono merais ir EK nariu V. Sinkevičiumi. Susitikimo pradžią filmuos ir fotografuos Prezidentūros operatorius ir fotografas.

11.15 val. Prezidentas kartu su EK nariu V. Sinkevičiumi nuotoliniu būdu pakomentuos susitikimą ir atsakys į žiniasklaidos atstovų klausimus. Nuorodą nuotoliniam susitikimui su žiniasklaidos atstovais išplatinsime penktadienį ryte.

14.15 val. Prezidentas atvyks į Žuvinto biosferos rezervato direkciją (Kampelių g. 10, Aleknonių k., Simno sen., Alytaus r. sav.). Komentarai žiniasklaidai nenumatyti. Susitikimą su Žuvinto biosferos direkcijos vadovybe filmuos ir fotografuos Prezidentūros operatorius ir fotografas.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.11.26 15:45

Atgal