Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas vyksta į Latviją

2019-07-22

Pirmadienis, liepos 22 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda rytoj, liepos 23 d., darbo vizito vyks į Latvijos Respubliką, kur susitiks su šios šalies Prezidentu Egilu Levitu, Seimo pirmininke Inara Mūrniece ir Ministru Pirmininku Krišjaniu Kariniu bei lietuvių bendruomene Rygoje.

Susitikimų metu bus aptarti dvišaliai santykiai ir pozicija siekiant bendrų tikslų Europos Sąjungoje bei NATO – gynybos ir saugumo klausimai, strateginiai transporto infrastruktūros projektai „Via Baltica“ ir „Rail Baltica“, bendri energetikos projektai.

Prieš savo antrąjį užsienio vizitą šalies vadovas pabrėžė išskirtinę baltų tautų vienybę, Lietuvos ir Latvijos žmones siejančią bendrą istoriją, vertybes ir interesus. Pasak Prezidento, Lietuva ir Latvija vienodai mato iššūkius ir grėsmes, o tai lemia sėkmingą bendradarbiavimą tiek dvišaliu lygiu, tiek drauge sprendžiant regiono iššūkius, ginant abiejų šalių piliečių interesus tarptautinėje arenoje.

Rygoje Prezidentas padės gėles prie Laisvės paminklo ir apsilankys Latvijos Nacionalinėje bibliotekoje, apžiūrės retų ir vertingų leidinių kolekciją. Šalies vadovas bibliotekai padovanos lietuvišką knygą, kurioje pristatoma Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų Vilniaus Žemutinėje pilyje istorija.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.07.22 17:09

Atgal