Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas telefonu kalbėjosi su Ispanijos Premjeru

2020-07-08

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda telefonu kalbėjosi su Ispanijos Ministru Pirmininku Pedro Sanchezu ir aptarė svarbiausius Europos Sąjungos darbotvarkės klausimus: derybas dėl daugiamečio ES biudžeto ir Europos gaivinimo instrumento bei pasirengimą artėjančiam Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdžiui.

Šalies vadovas pakartojo, kad didesnis finansavimas turi būti skiriamas Sanglaudos politikai ir žemės ūkiui, suvienodinant tiesiogines išmokas ir užtikrinant teisingas sąlygas visų ES šalių ūkininkams, taip pat sutartimis pagrįstiems ES įsipareigojimams dėl Kaliningrado specialios tranzito programos ir Ignalinos AE uždarymo. Prezidentas pabrėžė, kad turime didinti konkurencingumą ir ilgalaikes investicijas, kad gebėtume atremti ateities iššūkius. Tam, anot šalies vadovo, būtinas tinkamas finansavimas.

Darbo pokalbyje aptarta derybų dėl Europos gaivinimo instrumento eiga. Prezidentas ir Ispanijos Ministras Pirmininkas išreiškė bendrą poziciją siekti greito susitarimo EVT derybose, kad visos šalys narės galėtų kuo skubiau pasinaudoti numatytais paramos instrumentais, kurie turėtų būti pagrįsti teisingais finansavimo skirstymo kriterijais ir naujausiais krizės poveikį šalių ekonomikai atspindinčiais statistiniais duomenimis.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.07.08 21:29

Atgal