Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Prezidentas susitiko su šalies verslo atstovais

2022-05-11

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį susitiko su verslo atstovais.

Susitikime kalbėta apie Lietuvos ekonomikos augimo spartinimą, šalies verslo potencialą prisidėti prie Ukrainos atstatymo, aptartos aktualios ekonominės diplomatijos priemonės.

Šalies vadovas pažymėjo, kad atšiauri išorinė aplinka kelia iššūkių tiek visuomenei, tiek verslui. Valstybės institucijų ekonomikos prognozės rodo lėtesnį investicijų augimą, palyginti su tuo, kas prognozuota metų pradžioje.

„Istoriškai Lietuva yra jau ne kartą pademonstravusi ekonominį lankstumą ir atsparumą, tačiau privalome būti ne idealistais, o realistais. Šiandien svarbu rimtai įvertinti žaliavų infliacijos poveikį viešųjų investicijų projektų užbaigtumui. Vyriausybės rankose yra visos galimybės suteikti prioritetą investiciniams projektams ir perskirstyti asignavimus tarp jų. Kalbant apie ekonominę diplomatiją - privalu padėti verslui diversifikuoti prekių ir paslaugų eksporto bei žaliavų importo rinkas“, – teigė Prezidentas.

Susitikimo metu kalbėta apie prielaidas ilgalaikiam ekonomikos gyvybingumui. Verslą prižiūrinčių ir kontroliuojančių institucijų veiklos gerinimas – viena iš aktualių pokyčių krypčių, o paskatų kelias yra būdas pasiekti pozityvių pokyčių. Aptarta galimybė ateityje didinti asignavimus verslą prižiūrinčioms kontrolės ir priežiūros institucijoms, priklausomai nuo jų pasiektų rezultatų.

„Kartu raginu pagaliau užbaigti skambiai pradėtą ir tyliai nutrauktą mokesčių reformą, orientuojant ją į investicijų skatinimą, į pozityvius pokyčius dirbančioms ir vaikus auginančioms šeimoms, į teisingesnės mokesčių sistemos sukūrimą. Tai duotų teigiamą impulsą tiek verslui, tiek žmonėms“ – sakė Prezidentas.

Susitikime taip pat aptartos galimybės prisidėti prie Ukrainos atstatymo. Balandžio viduryje, grįžęs iš vizito Kyjive, šalies vadovas pakvietė Lietuvos verslą prie to prisidėti. Pasak Prezidento, dabar būtina išsigryninti svarbiausias mūsų šalies patirtis, kurias galime pasiūlyti ir perduoti Ukrainai, Europos Sąjungos ir pasaulio bendruomenei, siekiančiai padėti atstatyti Ukrainą.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2022.05.11 10:01

Atgal