Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas susitiko su Pensilvanijos Gubernatoriumi

2019-09-10

Antradienis, rugsėjo 10 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Pensilvanijos Gubernatoriumi Tomu Wolfu. Susitikime aptarti bendradarbiavimo klausimai gynybos, ekonomikos ir kultūros srityse.

Kalbėdamas apie Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų karinį bendradarbiavimą bei Lietuvos kariuomenės ir Pensilvanijos nacionalinės gvardijos partnerystę (PENG), Prezidentas pasidžiaugė, kad JAV ir toliau išlieka strategine mūsų šalies saugumo partnere. Nuolatinis Pensilvanijos nacionalinės gvardijos karių dalyvavimas Lietuvoje vykstančiose pratybose rodo realų JAV karinių pajėgų dalyvavimą krašto gynyboje ir papildomas saugumo garantijas mūsų regionui.

Pasak Prezidento, kariniai mokymai Lietuvoje ir JAV sustiprina kariuomenės galimybes veikti petys į petį, o mūsų gebėjimai jau ne kartą buvo patikrinti vykdant bendras pratybas ir tarptautines operacijas Afganistane.

Susitikime Lietuvos vadovas ir Gubernatorius Tomas Wolfas aptarė glaudžius ekonominius santykius, bendradarbiavimo energetinio saugumo srityje stiprinimą. JAV yra strateginė Lietuvos prekybos partnerė, o tokie sektoriai kaip žemės ūkis, tekstilė ir drabužiai, mediena ir baldai, inžinerija, chemijos pramonė yra ypač perspektyvūs. Pasak Prezidento, abi šalys yra suinteresuotos plėsti akademinius mainus gyvybės mokslų, medicinos, visuomenės sveikatos, biotechnologijos, inžinerijos ar IT srityse.

Lietuvos ir Pensilvanijos ryšius stiprina ir antra pagal dydį JAV lietuvių bendruomenė, kurioje gyvena apie 80 tūkstančių lietuvių.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.09.10 11:13

Atgal