Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas susitiko su Moldovos Ministre Pirmininke

2019-08-22

Ketvirtadienis, rugpjūčio 22 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Moldovos Respublikos Ministre Pirmininke Maia Sandu. Susitikimo metu aptarti svarbiausi dvišalio bendradarbiavimo klausimai, Moldovos europinių reformų įgyvendinimas, regioninis saugumas.

Prezidentas su Ministre Pirmininke taip pat kalbėjo apie Lietuvos ekspertinę ir vystomojo bendradarbiavimo paramą Moldovai. Valstybės vadovas pasidžiaugė aktyviu tarpinstituciniu šalių bendradarbiavimu ir pabrėžė, kad įvairių sričių ekspertai iš Lietuvos yra pasiruošę prisidėti įgyvendinant svarbias pertvarkas ir teikiant visokeriopą pagalbą Moldovai. 2006–2018 m. laikotarpiu Lietuva finansavo 129 projektų įgyvendinimą Moldovoje.

Šalies vadovas išreiškė viltį, kad naujoji Moldovos valdančioji koalicija išliks įsipareigojusi europinės integracijos procesui ir vykdys reformas, kurios prisidėtų prie Moldovos žmonių gerovės užtikrinimo. Pasak Prezidento, Lietuva ir toliau rems Moldovos eurointegracijos siekius ir yra pasirengusi palaikyti šalį jai einant reformų įgyvendinimo keliu.

Kalbant apie dvišalį dialogą, Prezidentas pabrėžė aktyvesnio ekonominio bendradarbiavimo ir dvišalės prekybos svarbą. Prioritetiniais sektoriais galėtų būti maisto pramonė, inžinerija, finansinės ir informacinės technologijos.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.08.22 11:34

Atgal