Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas susitikime su lietuvių bendruomene Niujorke: kurkime vieną Lietuvą

2021-09-21

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda per vizitą Niujorke tradiciškai susitiko su lietuvių bendruomene ir įteikė apdovanojimus Lietuvai nusipelniusiems žmonėms.

Seniausioje lietuvių išeivių JAV organizacijos „Susivienijimo lietuvių Amerikoje“ (SLA) būstinėje Prezidentas su pirmąja ponia susitiko su lietuviais iš rytinės JAV pakrantės. SLA būstinėje jie apžiūrėjo išeivijos dailininkų parodą, domėjosi lietuvių gyvenimo aktualijomis.

„JAV lietuvių bendruomenė – viena seniausių ir stipriausių pasaulyje. Savo meile, atsidavimu Tėvynei, bendruomeniškumu ji puoselėjo lietuvybę gūdžiais sovietų okupacijos metais. Dėkoju Jums, kad kovojote už Lietuvos laisvę. Dabar kartu kurkime vieną Lietuvą“, – sakė šalies vadovas.

Lietuvos generaliniame konsulate Niujorke Prezidentas įteikė valstybinius apdovanojimus „Už nuopelnus Lietuvai“: profesoriui Rimui Vaičaičiui už jo mokslinę veiklą ir Lietuvos vardo garsinimą Kolumbijos universitete ir Amerikos žydų komiteto direktoriui Davidui Alanui Harrisui už ilgametę jo vadovaujamo komiteto paramą Lietuvai ir kitoms Baltijos šalims.

Niujorke įsikūręs SLA – seniausia Amerikos lietuvių organizacija, kurią 1886 m. įkūrė išeiviai iš Lietuvos, daugiausia kunigai, gydytojai ir teisininkai. Susivienijimo nariais buvo Jonas Basanavičius, Jonas Šliūpas, lankėsi tarpukario prezidentas Antanas Smetona.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.09.21 07:59

Atgal