Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas su Italijos Ministru Pirmininku aptarė gynybos klausimus

2019-12-13

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį per susitikimą su Italijos Ministru Pirmininku Giuseppe Conte aptarė dvišalius santykius gynybos, saugumo, migracijos, ES darbotvarkės srityse.

Daugiausia dėmesio susitikime skirta gynybos ir saugumo temai. Prezidentas padėkojo Italijos Ministrui Pirmininkui už pastangas stiprinti Baltijos šalių saugumą, ypač dalyvaujant oro policijos misijoje Baltijos šalių oro erdvėje, į kurią Italija sugrįš 2020 m.

Šalies vadovas taip pat sveikino Italijos iniciatyvą dalyvauti Baltijos šalyse dislokuotose NATO priešakinėse pajėgose, įsitraukimą į Lietuvoje vykstančias Aljanso karines pratybas ir prisidėjimą prie Vilniuje veikiančio NATO energetinio saugumo kompetencijos centro veiklos. Dėmesio sulaukė ir kibernetinio saugumo klausimai.

„Norime glaudžiau bendradarbiauti su Italija kibernetinio saugumo srityje, ypač kuriant ES greitojo reagavimo į kibernetines atakas komandas“, – sakė Prezidentas Gitanas Nausėda, pakvietęs Italiją užbaigti prisijungimo prie Lietuvos vadovaujamo projekto procedūras.

Susitikime taip pat apsikeista mintimis apie migracijos situaciją Europoje, ES strateginę darbotvarkę, daugiametę finansinę perspektyvą, įsipareigojimus kovai su klimato kaita bei ekonominį bendradarbiavimą informacinių ir finansinių technologijų srityse.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.12.13 15:40

Atgal