Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas su Austrijos vadovu aptarė žmogaus teisių padėtį Baltarusijoje

2020-09-16

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda telefonu kalbėjosi su Austrijos Prezidentu Alexanderiu van der Bellenu ir aptarė situaciją Baltarusijoje po Prezidento rinkimų bei šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus šioje šalyje.

Anot šalies vadovo, kasdien sulaukiame pranešimų apie Baltarusijoje vykdomus brutalius kankinimus, netinkamą elgesį ir masinius taikių piliečių sulaikymus. Europos Sąjunga ir kitos tarptautinės organizacijos privalo toliau reikalauti, kad Baltarusijos valdžia nutrauktų smurtą prieš savo piliečius ir nedelsdama ir besąlygiškai paleistų visus neteisėtai sulaikytus asmenis bei pradėtų dialogą su savo piliečiais.

Atsižvelgdamas į blogėjančią situaciją, Prezidentas savo laiške Jungtinių Tautų Generaliniam Sekretoriui António Guterresui ragino skubos tvarka sušaukti Žmogaus teisių tarybos sesiją dėl padėties Baltarusijoje. Penktadienį Ženevoje skubioje sesijoje susitinkanti taryba dėl Baltarusijos turėtų priimti rezoliuciją, kurioje būtų prašoma JT Vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuro stebėti ir viešai pranešti apie pažeidimus prieš rinkimus, jų metu ir po jų, taip pat nustatyti tokių pažeidimų faktus ir aplinkybes, siekiant atitinkamų asmenų atsakomybės.

Per skambutį šalies vadovas padėkojo Austrijos Prezidentui už paramą ir pastangas vieningai siekiant šio tikslo. Šiuo metu Austrija pirmininkauja JT Žmogaus teisių tarybai.

Naudodamasis proga Prezidentas pakvietė Austrijos vadovą apsilankyti Lietuvoje.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.09.16 17:54

Atgal