Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas siekia sukurti efektyvią kovos su korupcija sistemą

2019-12-09

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį dalyvavo Tarptautinei antikorupcijos dienai skirtoje apskritojo stalo diskusijoje su valstybės institucijų, visuomeninių organizacijų, žiniasklaidos atstovais ir ekspertais.

Šalies vadovas įžanginėje kalboje pabrėžė prioritetiniu uždaviniu laikantis apsaugos nuo korupcijos sistemos kūrimą. Sprendžiant įsišaknijusią problemą, būtina kurti nepakantumo korupcijai atmosferą, įtraukiant ne tik valstybės institucijas, bet ir visuomenines organizacijas bei žiniasklaidą.

„Būtina pereiti nuo kalbų prie darbų“, – sakė Prezidentas, pabrėžęs, kad korupcijos prevencijos šeimininkai turi būti geriau žinomi visuomenei.

Renginio metu pristatytas Prezidento iniciatyva Seimui teikiamas naujos redakcijos Korupcijos prevencijos įstatymo projektas. Jis numato asmeninę valstybinių įstaigų vadovų atsakomybę kurti skaidrią, korupcijai atsparią aplinką. Be to, formuojama nuostata, kad įstaigų veiklos rezultatai turi būti matuojami ir vertinami atsparumo korupcijai atžvilgiu.

Diskusijos dalyviai taip pat sutarė, kad Lietuvos mokesčių mokėtojai turi matyti, jog valstybės lėšos yra naudojamos efektyviai, o įstatymus pažeidžiantys asmenys sulaukia teisingumo. Tarptautinė praktika rodo, kad korupcijos problemos sprendimas yra viena efektyviausių priemonių, siekiant pagerinti mokesčių surinkimą ir sumažinti šešėlinės ekonomikos dalį. Todėl būtina plačiau atverti valstybės duomenis, skaidriai naudoti valstybės biudžetą ir turtą, stiprinti teisinės atsakomybės institutą.

„Vienas didžiausių iššūkių ateityje bus atkurti visuomenės pasitikėjimą valdžios institucijomis. Tam būtini sistemingi veiksmai, nukreipti į viešumo ir skaidrumo didinimą viešajame sektoriuje“, – teigia Prezidentas.

Šalies vadovas tikisi, kad Prezidentūra taps centru, kur reguliariai rinksis ir sektinais pavyzdžiais dalinsis antikorupcinės aplinkos kūrimo ekspertai.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.12.09 17:08

Atgal