Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas: šią krizę pasitikome ekonomiškai stipresni nei prieš dešimtmetį

2020-04-20

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda konferenciniu skambučiu kalbėjosi su Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos vadovu Lietuvai Borja Gracia ir TVF patarėju Šiaurės ir Baltijos šalių regionui Marijumi Bernatavičiumi.

Per pokalbį aptarus Lietuvos ir pasaulio ekonomikos plėtros prognozes bei TVF duomenis dėl koronaviruso įtakos regiono ekonomikos vystymuisi, numatoma, kad ūkio atsigavimas Lietuvoje turėtų prasidėti antrame šių metų pusmetyje.

„Lietuvoje pandemijos plitimas stabilizuojasi, tad dabar mūsų prioritetu tampa ekonominių priemonių, skirtų Lietuvai žengti iš krizės, įveiklinimas. TVF duomenys rodo, kad krizė mūsų šalį paveiks ne taip reikšmingai kaip 2009 metais, didžiausią įtaką tam turės narystė euro zonoje, užtikrinanti didesnį finansinį stabilumą ir santykinai mažą skolinimosi kainą, bei gera ekonominė situacija prieš prasidedant krizei. Tai leis greičiau grįžti į ekonomikos plėtros lygį, buvusį prieš prasidedant pandemijai“, – sakė Prezidentas.

Pokalbyje aptartas šalies ekonomikos fiskalinio skatinimo paketas ir apsikeista mintimis apie efektyvias pasaulines COVID-19 paveiktos ekonomikos gaivinimo praktikas.

Pokalbio metu dėmesio skirta kainų reguliavimo klausimui šalyje. TVF atstovai teigė, kad kainų reguliavimas yra nepatartinas įrankis, nes iškraipo rinkos ekonomikos balansą, siunčia klaidinančius signalus, paprastai turi ilgalaikį neigiamą poveikį tiek prekių pasiūlai, tiek visos valstybės ekonomikos funkcionavimui.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.04.20 13:40

Atgal