Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Prezidentas: Sausio 13-oji yra gyvas didžiausios pergalės simbolis

2022-01-13

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį dalyvauja Sausio 13-osios minėjimo renginiuose.

Prezidentas sakė kalbą Laisvės gynėjų dienos minėjime ir Laisvės premijos įteikimo ceremonijoje, dalyvaus Laisvės gynėjų pagerbimo ceremonijoje Antakalnio kapinėse. Ryte šalies vadovas taip pat prisijungė prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“, uždegdamas simbolinę atminimo žvakę Prezidento rūmų lange.

Pasak Prezidento, prieš 31-erius metus atliktas žygdarbis mums visada primins, kiek daug galime padaryti veikdami išvien, o Sausio 13-osios naktis per amžius liks pamoka jaunajai kartai, kaip svarbu puoselėti laisvės idealus.

Valstybės vadovo teigimu, kasmet rinkdamiesi Nepriklausomybės aikštėje, mes liudijame stiprybę tų, kurie metė iššūkį brutaliai okupantų jėgai.

„Šiandien džiaugiuosi, kad Lietuvoje taip giliai įsišaknijusi laisvė veikti, necenzūruotas žodis ir nepriklausomybė. Sausio 13-oji yra gyvas ne tik mūsų skaudžios netekties, bet ir didžiausios pergalės simbolis“, – sakė Prezidentas.

Nepriklausomybės aikštėje šalies vadovas taip pat pasidžiaugė, kad šių metų Laisvės premija paskirta „Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos“ bendradarbiams. Anot Prezidento, 17 metų pogrindyje skelbdama tiesą ir drąsindama tikinčiuosius kovoti, ji tapo ne tik antisovietinio pasipriešinimo, bet ir tautos dvasinio pabudimo ženklu.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Informacija atnaujinta 2022.01.13 12:54

Atgal