Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas regiono saugumo klausimus aptars konferencijoje Miunchene

2020-02-13

Vasario 14 dieną Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvaus kasmetėje Miuncheno saugumo konferencijoje, kurioje šiais metais susiburs daugiau nei 500 politikos, verslo ir akademinio pasaulio lyderių.

56-ojoje Miuncheno saugumo konferencijoje dėmesys bus sutelktas į Europos vidinių ir išorinių grėsmių bei ateities saugumo iššūkių identifikavimą, vieningos Vakarų pasaulio koncepcijos ir bendros strategijos gaires. Pasaulio lyderiai diskutuos apie šalių bendradarbiavimo gynybos srityje iššūkius, jų priežastis, tarptautine teise ir žmogaus teisėmis grįstos pasaulio tvarkos ateitį.

„Konferencijoje ketinu pasaulio lyderiams priminti apie Baltijos regiono saugumo situaciją ir grėsmių keliamus iššūkius. Kalbėsimės apie atgrasymo ir gynybos stiprinimo būtinybę, kertinį NATO vaidmenį, užtikrinant transatlantinės erdvės saugumą“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas dalyvaus Miuncheno saugumo konferencijos atidarymo renginyje ir diskusijoje Baltijos šalių saugumo tema, kur sakys įžanginę kalbą.

Taip pat planuojama dalyvauti aukšto lygio investuotojų apskritojo stalo diskusijoje ir susitikti su kompanijos „BMW“ vadovu Oliveriu Zipse. Potencialiems investuotojams bus pristatomi Lietuvos pasiekimai finansinių, lazerinių, informacinių technologijų, gyvybės mokslų sektoriuose, akcentuojama palanki infrastruktūra startuolių steigimui ir efektyviai verslo plėtrai.

Konferencijoje dalyvaus Prancūzijos Prezidentas Emmanuelis Macronas, Kanados Ministras Pirmininkas Justinas Trudeau, Vokietijos Prezidentas Frankas Walteris Steinmeieris, JAV sekretorius Mike‘as Pompeo, NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, „Facebook“ vadovas Markas Zuckerbergas ir kiti. Konferencijai pirmininkaus ambasadorius Wolfgangas Ischingeris.

Miuncheno saugumo konferencijoje planuojami Prezidento dvišaliai susitikimai su Kanados Ministru Pirmininku Justinu Trudeau ir Šiaurės Makedonijos Prezidentu Stevo Pendarovskiu. Susitikimuose bus aptariama regiono saugumo situacija, ES plėtra ir dvišalis bendradarbiavimas.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.02.14 12:57

Atgal