Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas priėmė Etiopijos, Alžyro ir Zambijos ambasadorių skiriamuosius raštus

2021-01-18

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda nuotoliniu būdu priėmė Etiopijos Federacinės Demokratinės Respublikos ambasadoriaus Milliono Samuelio Gebre, Alžyro Liaudies Demokratinės Respublikos ambasadoriaus Salemo Ait Chabane ir Zambijos Respublikos ambasadorės Rose Salukatulos skiriamuosius raštus.

Šalies vadovas su Etiopijos ambasadoriumi aptarė dvišalių Lietuvos ir Etiopijos santykių plėtros potencialą ir situaciją dėl COVID-19 pandemijos poveikio bei valdymo. Prezidentas paragino skatinti bendradarbiavimą švietimo ir studentų mainų srityse, ypač pasinaudoti išplėtota Lietuvos medicinos ir technikos mokslų baze. Susitikime kalbėta apie galimybes stiprinti politinį dialogą pasirašant dvišalį susitarimą dėl ekonominio bendradarbiavimo ir memorandumą dėl politinių konsultacijų.

Valstybės vadovas akcentavo Europos Sąjungos ir Afrikos bendradarbiavimo svarbą stiprinant dvišalius santykius, taip pat Lietuvos pasirengimą dalintis reformų vykdymo patirtimi.

Priimdamas Alžyro ambasadoriaus skiriamuosius raštus, valstybės vadovas pabrėžė potencialą plėtoti abiejų šalių ekonominius santykius ir skatinti verslo įmonių tarpusavio ryšius, prie kurių prisidėtų dvišalių susitarimų pasirašymas dėl investicijų skatinimo ir apsaugos, ekonominio bendradarbiavimo, dvigubo apmokestinimo išvengimo ir kitų sričių. Susitikime aptarti ES ir Alžyro santykiai – Alžyras yra labai svarbus ES partneris, turintis ypatingą vaidmenį užtikrinant viso regiono saugumą ir stabilumą.

Prezidentas pabrėžė matantis didelį potencialą plėtoti dvišalius prekybos santykius žemės ūkio ir maisto produktų, gyvybės mokslų, finansinių technologijų sektoriuose. Valstybės vadovas paskatino stiprinti švietimo ryšius ir pakvietė Alžyro studentus atvykti studijuoti Lietuvoje.

Susitikime su Zambijos ambasadore šalies vadovas atkreipė dėmesį į augantį Afrikos vaidmenį santykiuose su ES, ES solidarumą su Afrika, o ypač Zambija, kovoje su COVID-19 ir paragino aktyviau įsijungti į ES strategijos Afrikai rengimo procesą. Zambija yra ilgalaikė ES partnerė ir priimdama pabėgėlius užtikrina stabilumą regione.

Pokalbyje aptarta situacija kovojant su pandemija ir dvišalio ekonominio bendradarbiavimo skatinimas, ypač tokiuose sektoriuose kaip žemės ūkis ir maisto pramonė, informacinės technologijos, kibernetinis saugumas. Pasak šalies vadovo, dvišaliai akademiniai ir kultūriniai mainai bei turizmas padėtų sustiprinti abiejų šalių žmonių tarpusavio ryšius. 

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.01.18 16:36

Atgal