Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas priėmė ambasadorių skiriamuosius raštus

2019-10-01

Antradienis, spalio 1 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda priėmė Danijos Karalystės ambasadoriaus Hanso Brasko ir Jungtinės Karalystės ambasadoriaus Briano Olley skiriamuosius raštus.

Susitikime su Danijos Karalystės ambasadoriumi aptartas dvišalis ir regioninis bendradarbiavimas, ekonominiai ir prekybiniai santykiai, gynybos ir saugumo klausimai.

Prezidentas pasidžiaugė, kad Lietuvos ir Danijos ekonominė partnerystė yra intensyvi ir dinamiška, o šalis išlieka viena iš svarbiausių Lietuvos prekybos partnerių. Danijos investicijos į Lietuvą ir dvišalė prekyba šiuo metu sparčiai auga.

Šalies vadovas su ambasadoriumi taip pat aptarė saugumo padėtį Baltijos jūros regione ir abiejų šalių bendradarbiavimą gynybos srityje. Pasak Prezidento, Danija yra artima ir patikima Lietuvos sąjungininkė NATO, jau septintą kartą dalyvaujanti oro policijos misijoje Baltijos šalyse bei siunčianti karius į bendras pratybas.

Vėliau susitikęs su Jungtinės Karalystės ambasadoriumi, Prezidentas pabrėžė, kad abi šalys panašiai vertina daugelį svarbių šios dienos iššūkių saugumo, gynybos, regiono, klimato kaitos ir kitose srityse, todėl svarbu tęsti mūsų partnerystę ir bendradarbiavimą.

Lietuva vertina Jungtinės Karalystės įsipareigojimą Baltijos šalių saugumui, jos karinių oro pajėgų dalyvavimą NATO oro policijos misijoje Lietuvoje bei karių dislokavimą regione, todėl šią šalį matome kaip strateginę partnerę užsienio politikos ir saugumo srityje, – sakė Prezidentas.

Didžioji Britanija yra tarp 10 didžiausių Lietuvos prekybos partnerių. Valstybės vadovas pabrėžė, jog svarbu ir toliau stiprinti bendradarbiavimą finansinių technologijų, biotechnologijų, tvarių finansų, rizikos valdymo, tyrimų ir plėtros srityse.

Aptariant „Brexit“ procesą, Prezidentas akcentavo, kad vienas pagrindinių Lietuvos prioritetų – užtikrinti daugiau nei 200 tūkst. lietuvių teisių apsaugą Jungtinėje Karalystėje. Šalies vadovas pabrėžė ir svarų lietuvių bendruomenės indėlį stiprinant dvišalius santykius ir skatinant verslo, prekybos ir investicijų ryšius.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.10.01 17:45

Atgal