Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas pasveikino Lenkiją Nepriklausomybės dienos proga

2019-11-11

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Lenkijos Respublikos Prezidentą Andrzejų Dudą ir visus šalies žmones nacionalinės šventės – Nepriklausomybės dienos – proga.

„Džiaugiuosi, kad Lenkija ne tik mūsų kaimynė, bet ir viena artimiausių ir svarbiausių Lietuvos partnerių ir sąjungininkių Europos Sąjungoje ir NATO. Bendrais interesais ir artimomis vertybėmis grįstas dialogas leidžia drauge įveikti visam mūsų regionui kylančius saugumo, ekonominius ir kitus iššūkius ir prisidėti tiek prie mūsų žmonių, tiek prie visų europiečių laisvės, saugumo ir visapusiškos gerovės užtikrinimo“, – rašome šalies vadovo sveikinime.

Lietuva vertina Lenkijos indėlį prisidedant prie mūsų regiono saugumo stiprinimo – Lenkijos kariai dalyvauja gynybos pratybose Lietuvoje, taip pat net aštuonis kartus dalyvavo NATO oro policijos misijose Baltijos šalyse.

Šiais metais minima daug bendrų sukakčių: Liublino unijos 450 metų jubiliejus, Lietuvos ir Lenkijos Draugiškų santykių ir gero kaimyninio bendradarbiavimo sutarties 25-osios metinės, taip pat Rytų partnerystės dešimtmetis. Pasak Prezidento, džiaugiamės, kad veikdamos kartu Lietuva ir Lenkija aktyviai padeda kitoms valstybėms jų europinės integracijos kelyje.

Valstybės vadovas pabrėžė, kad Lietuvos ir Lenkijos žmones sieja ne tik bendra istorija, bet ir nuoširdi draugystė, bendradarbiavimas daugelyje sričių. Prezidentas palinkėjo, kad kuriamas glaudus žmonių dialogas kultūros, mokslo, švietimo, verslo ir inovacijų srityse tik tvirtėtų ir atvertų kelius į dar stipresnę partnerystę.

Nepriklausomybės dienos proga Prezidentas visiems Lenkijos žmonėms palinkėjo visokeriopos sėkmės, laimės ir klestėjimo.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.11.11 09:27

Atgal