Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas pasveikino Japoniją nacionalinės šventės proga

2021-02-23

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino Japonijos Imperatorių Naruhito gimimo dienos ir Japonijos nacionalinės šventės proga.

Pasak Prezidento, Lietuva vertina Japoniją kaip strategiškai svarbią Lietuvos ir Europos Sąjungos partnerę ir bendramintę, ginančią ir įgyvendinančią įstatymų viršenybės, žmogaus teisių ir demokratijos vertybes. Tvirtą abiejų šalių draugystės ryšį stiprina kartu puoselėjamas kilnaus Lietuvoje dirbusio Japonijos diplomato, Pasaulio Tautų Teisuolio Čiunės Sugiharos atminimas. Šiemet bus minimas  Lietuvos ir Japonijos dvišalių santykių atkūrimo 30-metis. „Tikiu, kad glaudus bendradarbiavimas, ypač mokslo, sveikatos apsaugos, žaliosios energetikos ir pažangiųjų technologijų srityse, prisidės prie mūsų šalių socialinės ir ekonominės pažangos ir saugumo“, – rašoma šalies vadovo sveikinime.

Prezidentas Japonijos Imperatoriui palinkėjo kuo geriausios sveikatos ir sėkmės darbuose, o Japonijai ir jos žmonėms – taikos ir gerovės. 2022-aisiais Lietuvai ir Japonijai minint dvišalių santykių užmezgimo 100-metį šalies vadovas pakvietė imperatoriškosios šeimos atstovus apsilankyti Lietuvoje.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.02.23 12:06

Atgal