Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas pakvietė JAV didinti suskystintų gamtinių dujų eksportą į Lietuvą

2019-10-07

Pirmadienis, spalio 7 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su JAV energetikos sekretoriumi Ricku Perry ir jį lydinčia delegacija.

Susitikime pabrėžta JAV politinio ir energetinio dialogo su Lietuva ir Baltijos šalimis strateginė reikšmė regiono saugumui, aptarti aktualiausi energetinio saugumo iššūkiai ir bendradarbiavimo tikslai.

Prezidentas padėkojo JAV energetikos sekretoriui už lyderystę, sprendžiant energetinio saugumo klausimus Europoje ir pristatant Transatlantinio energetinio bendradarbiavimo iniciatyvos (P-TEC), kuri vienija 24 Europos šalis ir JAV, idėjas. Šios idėjos paskatino susivienyti Baltijos šalis tapti pavyzdiniu transatlantinio bendradarbiavimo regionu ir išbandyti pažangiausias energetines ir kibernetinio saugumo technologijas bei sprendimus. Lietuva visokeriopai remia P-TEC iniciatyvą ir yra pasiruošusi prisidėti prie jos įgyvendinimo.

„Reguliarus aukšto lygio energetinis Baltijos šalių ir JAV dialogas – raktas į sėkmę ir saugumą“, – teigė Prezidentas, kviesdamas JAV dar glaudžiau bendradarbiauti. JAV įsitraukimas į Baltijos šalių elektros sistemų sinchronizacijos su kontinentine Europa projektą, bendros dujų rinkos kūrimą, dujų tiekimo diversifikavimą būtų abipusiškai naudingo dialogo pavyzdys.

Prezidentas pakvietė JAV didinti suskystintų gamtinių dujų eksportą į Lietuvą ir Baltijos šalis. Šalies vadovas išreiškė lūkestį, kad JAV prisidės, stiprinant Baltijos šalių pastangas paspartinti sinchronizacijos projektą.

Susitikime Prezidentas aptarė Astravo atominės elektrinės projekto saugumo bei tolesnės ateities klausimus ir pabrėžė principinę nuostatą dėl rinkos uždarymo elektrai iš nesaugiai statomos elektrinės.

„Tikimės, kad JAV aktyviai įsitrauks į dialogą su Baltarusija, siekiant Astravo atominės elektrinės branduolinio saugumo užtikrinimo. Ši elektrinė kelia ir hibridinių grėsmių pavojų Baltijos šalių regione, tad ypač svarbu, kad JAV atkreiptų dėmesį į saugumo ir demokratinių vertybių išsaugojimą bei puoselėjimą Europoje“, – priminė Prezidentas.

Spalio 6–7 dienomis R. Perry viešėjo Vilniuje Baltijos šalių ir JAV ministrų susitikime ir Transatlantinio energetinio bendradarbiavimo iniciatyvos (P-TEC) ministrų konferencijoje, skirtoje 24 šalių energetiniam bendradarbiavimui stiprinti. Renginį globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas, organizuoja Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, Energetikos ministerija, JAV energetikos departamentas ir JAV ambasada.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.10.07 12:54

Atgal