Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas pagerbė japonų diplomato Čiunės Sugiharos atminimą

2019-10-24

Ketvirtadienis, spalio 24 d. (Japonija). Su darbo vizitu Japonijoje viešintis Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda apsilankė Čiunės Sugiharos memorialiniame muziejuje Jaocu mieste ir padėjo vainiką prie šio japonų diplomato, Antrojo pasaulinio karo metais gelbėjusio žmones, paminklo. Prezidento apsilankymo garbei buvo atidengta Č. Sugiharos atminimo lenta.

„Čiunė Sugihara yra viena ryškiausių mūsų valstybes siejančių asmenybių. Lietuva ir Japonija bendrai puoselėja jo žygdarbio atminimą. Dabarties kartoms Čiunė Sugihara yra tolerancijos, žmogiškumo ir teisingumo pavyzdys. Pareiga žmogiškumui jam buvo aukščiau už įprotį paraidžiui laikytis taisyklių. Iki šiol jis įkvepia mus savo žygdarbiu“, – atidengiant Č. Sugiharos atminimo lentą sakė Prezidentas.

1939–1940 metais Kaune veikusio Japonijos konsulato vicekonsulo pareigas ėjęs Č. Sugihara išduodavo Japonijos tranzitines vizas žydams. Nors vizų išdavimas prieštaravo tuometinei jo vyriausybės politikai, toks jo poelgis išgelbėjo daugiau kaip 6000 gyvybių. Už šį humanišką poelgį 1985 m. Izraelio Jad Vašem centras suteikė Č. Sugiharai Pasaulio tautų teisuolio vardą.

Pasak šalies vadovo, Č. Sugihara yra Lietuvos ir Japonijos bendrystės simbolis, o jo atminimo puoselėjimas prisideda prie tarpvalstybinių, ekonominių, kultūrinių ir švietimo ryšių su Japonija stiprinimo. Minint 80-ąsias Japonijos diplomato veiklos Kaune metines 2020-ieji Lietuvoje paskelbti Č. Sugiharos metais. Kartu bus minima ir šio japonų diplomato 120-oji gimimo sukaktis.

Su Č. Sugihara susiję miestai Japonijoje jungiasi į naują turistinį maršrutą, plėtoja turizmo infrastruktūrą ir patys noriai plečia ryšius su Kaunu, kuriame veikia Č. Sugiharos memorialinis muziejus. Dėl objektų, susijusių su Č. Sugiharos veikla Kaune, Lietuvoje apsilanko vis daugiau japonų turistų.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.10.24 09:35

Atgal