Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas Niujorke tęsia dvišalius ir daugiašalius susitikimus

2021-09-22

Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos paraštėse Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Latvijos Prezidentu Egiliu Levitu, Estijos Prezidente Kersti Kaljulaid ir Lenkijos Prezidentu Andrzejumi Duda.

Susitikime daugiausia dėmesio skirta saugumo regione ir pasaulyje klausimams, įvertintos  neseniai pasibaigusios karinės pratybos „Zapad“. Valstybių vadovai vieningai sutarė stebėti situaciją nedemokratinėje kaimynystėje bei Baltarusijos ir Rusijos karinės integracijos procesus.

Kalbėdamas apie Baltarusijos vykdomą hibridinę ataką šalies vadovas dėkojo kaimyninių valstybių Prezidentams už parodytą solidarumą dėl Lietuvos prašymo dislokuoti NATO kovos su hibridinėmis grėsmėmis paramos grupę.

Valstybių vadovai taip pat aptarė situaciją Afganistane bei naujas partnerystes siekiant taikos ir stabilumo Indijos ir Ramiojo vandenyno regione.

Vakar Prezidentas taip pat susitiko su Moldovos Prezidente Maia Sandu. Susitikime Prezidentas su M. Sandu akcentavo, kad svarbu išnaudoti visas galimybes siekiant reformų įgyvendinimo ir negrįžtamai įtvirtinti Moldovos eurointegracijos pastangas.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.09.22 19:30

Atgal