Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas: nepraleiskime progos pasinaudoti krize siekdami ekonomikos proveržio

2020-11-18

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su Lenkijos vadovu Andrzejumi Duda pasveikino nuotolinio Lietuvos ir Lenkijos verslo forumo dalyvius. Sveikinimo kalboje Prezidentas akcentavo pandemijos krizės suteiktas galimybes verslui ir valstybėms ne tik pasiekti inovacijų proveržį, bet ir mažinti socialinę atskirtį.

Šalies vadovo teigimu, pandemijos iššūkiai gali paskatinti pertvarkyti ekonomiką. „Sakoma, kad nereikia praleisti progos pasinaudoti krize. Tikiu, kad mes jos nepraleisime, nes matome atsiveriančių galimybių“, – sakė Prezidentas.

Valstybės vadovas pabrėžė, kad liepos mėnesį ES valstybių ir vyriausybių vadovų pasiektas istorinis susitarimas dėl ES daugiamečio biudžeto ir Gaivinimo fondo yra neprilygstama galimybė sukurti naujos kartos Europos Sąjungą – žalesnę, inovatyvesnę, tvirtesnę.

„Mums reikia glaudžiau integruotos rinkos, labiau kvalifikuotos darbo jėgos ir pramonės, kuri galėtų konkuruoti pasaulyje. Visa tai turėtume pasiekti įgyvendindami ambicingiausią Europos Sąjungos ilgalaikį tikslą – pereidami prie žaliosios ekonomikos“, – pridūrė Prezidentas.

Šalies vadovo manymu, energetikos ir transporto sektoriai susidurs su didžiausiais iššūkiais, tačiau būtent investicijos į šias sritis padės sukurti dar didesnę pridėtinę vertę. „Visiškas neutralumas klimato požiūriu, dirbtinio intelekto sprendimai, naujos kartos telekomunikacijų infrastruktūra padidins logistikos ir kitų pramonės sričių efektyvumą“, – teigė Prezidentas.

Šalies vadovas pabrėžė, kad ekonominiai pokyčiai turėtų vykti kartu su socialiniais pokyčiais. Pasak Prezidento, besinaudodamos beprecedentėmis ES investicijomis, tiek Lietuva, tiek Lenkija turi užtikrinti, kad jų naudą pajustų visa visuomenė: „Tik tuomet sėkmė bus tvari. Tik tuomet sukursime brandžią gerovės valstybę, tokią, kokią norėčiau matyti Lietuvą.“

Lietuvos ir Lenkijos verslo forume, Lietuvos Respublikos Prezidentūros organizuotame kartu su VšĮ „Versli Lietuva“, Lenkijos ir Lietuvos prekybos rūmais bei Lietuvos pramonininkų konfederacija, dalyvavo daugiau nei 100 verslininkų, atstovaujančių energetikos, logistikos, informacinių ryšių ir technologijų, gynybos, inžinerijos sritims. Forume vyko ir dvišaliai verslo atstovų susitikimai, siekiant užmegzti glaudesnius ryšius tarp aukštą pridėtinę vertę kuriančių Lietuvos ir Lenkijos įmonių.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.11.18 12:20

Atgal