Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas: Lietuvos ir Vokietijos siekis – stipri ir vieninga Europa

2021-09-16

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su darbo vizitu lankosi Vokietijoje. Antrą vizito dieną šalies vadovas kartu su Vokietijos, Latvijos ir Estijos Prezidentais dalyvavo diplomatinių santykių atkūrimo 30-mečiui skirtuose renginiuose. 

„Džiaugiuosi galėdamas pasakyti, kad nuo nepriklausomybės susigrąžinimo mes visuomet jautėme Vokietijos paramą, ypač europinės ir euroatlantinės integracijos kelyje. Atkūrėme istorinius ryšius, kurie buvo nutrūkę sovietinės okupacijos laikais. Vokietija reikšmingai prisidėjo, kad Lietuva sugrįžtų į Europos tautų šeimą“, – sakė šalies vadovas.

Keturių šalių Prezidentai aptarė aktualius regiono klausimus: migraciją, saugumą ir gynybą, santykius su ES kaimyninėmis šalimis.

Valstybių vadovai taip pat skyrė dėmesio Europos Sąjungos ateities klausimams. Prezidentas pažymėjo, kad itin svarbu užtikrinti kuo platesnį piliečių įsitraukimą į diskusijas dėl Europos ateities ir ES strateginės darbotvarkės įgyvendinimą. „Mums svarbu žalioji ir skaitmeninė pertvarka, socialinės atskirties mažinimas, visuomenės atsparumas, atvirumas mūsų kaimynams, ypač Rytuose“, – sakė šalies vadovas ir akcentavo, kad ES turėtų ir toliau nuosekliai remti Rytų partnerystės šalių eurointegraciją.

Susitikime Prezidentas padėkojo A. Merkel už Vokietijos įsitraukimą stiprinant saugumą ir gynybą Baltijos regione. Vokietija vadovauja NATO EFP kariniam junginiui Lietuvoje, dalyvauja Baltijos oro policijos misijoje.

Diplomatinių santykių atkūrimo 30-metis pažymimas Vokietijos Prezidento Franko Walterio Steinmeierio iniciatyva pakviečiant Lietuvos Prezidentą Gitaną Nausėdą, Latvijos Prezidentą Egilį Levitą ir Estijos Prezidentę Kersti Kaljulaid dalyvauti minėjimo renginiuose Berlyne.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.09.16 16:06

Atgal