Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas: Lietuvai rūpi Sakartvelo demokratinė ateitis

2020-01-21

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, viešėdamas Pasaulio ekonomikos forume, Davose, susitiko su Sakartvelo Ministru Pirmininku Georgijumi Gacharija. Susitikime išreikšta parama šalies pastangoms kurti demokratinę visuomenę ir integruotis į transatlantines ir Europos Sąjungos struktūras.

„Apgailestaujame, kad Sakartvelo parlamentui praėjusiais metais nepavyko priimti Konstitucijos pataisų, kurios pasitarnautų įtvirtinant demokratiją šalyje. Skatiname ieškoti konsensuso tarp visų politiniame procese dalyvaujančių pusių, linkime nesuteikti progų išorės jėgoms pasinaudoti pozicijos ir opozicijos nesutarimais keliant nestabilumą tiek Sakartvele, tiek visame regione“, – sakė Prezidentas.

Susitikime taip pat kalbėta apie glaudžius dvišalius santykius, aktyvų Lietuvos ir Sakartvelo piliečių ir institucijų bendradarbiavimą.

Šalies vadovas patikino Ministrą Pirmininką, kad Lietuva rėmė ir rems Sakartvelo teritorinį vientisumą ir suverenitetą. „Smerkiame Rusijos demonstruojamą galią ir tebesitęsiančią Abchazijos ir Pietų Osetijos regionų okupaciją. Keliame šį klausimą tarptautiniu lygmeniu, nes nenorime, kad Europa pamirštų šią agresiją, kai pasaulyje kyla naujų konflikto židinių“, – teigė Prezidentas.

Lietuvos vadovas įvertino Sakartvelo pastangas įgyvendinti reformas ir siekti integracijos Europos Sąjungoje. Prezidentas pabrėžė, kad Lietuva yra pasiruošusi dalintis patirtimi siekiant efektyvių reformų įgyvendinimo rezultatų.

Dėmesio skirta ekonominių santykių aptarimui. Sutarta stiprinti ryšius ir ieškoti naujų bendradarbiavimo nišų, nes Sakartvelas išlieka vienu pagrindinių Lietuvos prekybos partnerių Pietų Kaukazo regione.

Viešėdamas Šveicarijoje, Prezidentas taip pat susitiko su Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko (JBIC) vadovu Tadashiu Maeda, vėliau susitiks su Pasaulio ekonomikos forumo įkūrėju profesoriumi Klausu Schwabu. Šalies vadovas taip pat dalyvaus apskritojo stalo diskusijoje „Neformalaus pasaulio ekonomikos forumo lyderių susitikimas: kylanti Europa“.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.01.21 16:42

Atgal