Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas kviečia sparčiau įgyvendinti elektros tinklų sinchronizacijos projektą

2019-11-15

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvavo apskritojo stalo diskusijoje, skirtoje Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijos projekto iššūkiams ir galimybėms aptarti.

Sakydamas įžanginį žodį, šalies vadovas pabrėžė, kad sinchronizacijos su kontinentinės Europos elektros tinklais įgyvendinimas yra svarbiausias žingsnis, likęs iki energetinės nepriklausomybės. Jis taip pat reikšmingai prisidėtų ir prie nacionalinio saugumo užtikrinimo, Baltarusijoje vykstant Astravo atominės elektrinės statyboms.

„Neturime kada dairytis atgal. Negalime atidėlioti būtinų finansinių ir techninių sprendimų šalies viduje. Turime kibti į bendrą, kryptingą darbą su mūsų artimiausiais partneriais regione“, – sakė Prezidentas.

Kalbėdamas apie konkrečias priemones, galinčias padėti sparčiau įgyvendinti sinchronizacijos projektą, šalies vadovas nurodė, kad būtina jau kitais metais pradėti pirkimų procedūras, susijusias su „Harmony Link“ elektros kabelio į Lenkiją tiesimu Baltijos jūros dugnu. Tam gali prireikti parengti teisės aktus, kurie supaprastintų teisinius ir biurokratinius reikalavimus, taikomus strateginiams nacionalinės reikšmės projektams.

Prezidentas Gitanas Nausėda taip pat pasiūlė, kad sinchronizacijos klausimų sprendimą, atsižvelgiant į gerąją suskystintų gamtinių dujų terminalo projekto įgyvendinimo patirtį, reikėtų perkelti į atskiros Ministro Pirmininko vadovaujamos vyriausybinės komisijos lygmenį.

„Svarbu pabrėžti ir tai, kad sinchronizacija – tai ne vien naujos jungtys, bet ir vietinių elektros energijos gamybos pajėgumų plėtra. Štai kodėl mūsų tikslas yra iki 2030-ųjų mažiausiai 70 procentų reikalingos elektros energijos pasigaminti Lietuvoje“, – pridūrė šalies vadovas, pakvietęs elektros energijos gamyba užsiimančias įmones aktyviai įsitraukti į sinchronizacijos projektą.

Apskritojo stalo diskusijoje Prezidentūroje dalyvavo Seimo, Vyriausybės, ministerijų, elektros tiekėjų, verslo asociacijų ir įmonių atstovai, žurnalistai, ekonomistai ir kiti energetikos ekspertai.

Baltijos elektros tinklų sinchronizacijos tema taip pat aptarta per Prezidento susitikimą su Japonijos verslo delegacija.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.11.15 12:20

Atgal