Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas išreiškė užuojautą dėl partizano Juozo Jakavonio-Tigro mirties

2021-11-23

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį išreiškė užuojautą dėl ilgamečio partizano, laisvės kovų dalyvio Juozo Jakavonio-Tigro mirties. 

Pasak Prezidento, J. Jakavonis-Tigras yra pavyzdys didelio atkaklumo, drąsos ir pasiryžimo – šie bruožai partizaną lydėjo visą gyvenimą. 

„Šis didvyris už Lietuvos laisvę kovojo nuo pat jaunų dienų. Jo nepalaužė nei gyvenimas bunkeryje, nei į nugarą alsuojantis priešas, nei ilgametės kančios tremtyje. Laisvės viltį ir pareigą kovoti už ją J. Jakavonis-Tigras nuosekliai puoselėjo ir grįžęs į Tėvynę. Jis aktyviai įsijungė į Sąjūdžio veiklą ir visuomet buvo aktyvus jau nepriklausomos Lietuvos gyvenimo dalyvis. J. Jakavonis-Tigras yra meilės Tėvynei pavyzdys visai jaunajai kartai, mums visiems. Reiškiu nuoširdžią užuojautą jo šeimai ir visiems tautiečiams“, – sakė Prezidentas. 

1945 m. J. Jakavonis-Tigras kartu su kitais partizanais tėvų namų kieme 1945 m. įrengė bunkerį, kuris 1945–1946 m. buvo Pietų Lietuvos partizanų vadų vadaviete – šiame bunkeryje leistas partizanų laikraštis „Laisvės varpas“.

Kalėti į Sibirą išsiųstas dar 1946-aisiais, į Lietuvą iš tremties su šeima J. Jakavonis-Tigras grįžo tik po 13 metų. Vėliau aktyviai įsitraukė į Lietuvos atgimimo sąjūdžio veiklą.

J. Jakavonis-Tigras 1998 m. apdovanotas Vyčio Kryžiaus 3-iojo laipsnio ordinu. 2000 m. jam įteiktas Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių medalis.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.11.23 15:50

Atgal