Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas ir pirmoji ponia susitiks su Vokietijos vadovais

2019-08-13

Antradienis, rugpjūčio 13 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su žmona rugpjūčio 14–15 dienomis lankysis Vokietijoje. Šalies vadovas susitiks su federaline kanclere Angela Merkel ir Prezidentu Franku-Walteriu Steinmeieriu. Vizito metu didžiausias dėmesys bus skirtas gynybos, Europos Sąjungos darbotvarkės ir dvišalio bendradarbiavimo ekonomikos, finansinių paslaugų bei inovacijų srityse klausimams. Pirmajai poniai vizito metu numatyta individuali programa.

„Vokietija yra viena svarbiausių Lietuvos gynybos, saugumo ir ekonominių partnerių Europoje. Itin svarbi jos parama Lietuvai užtikrinant saugumą – Vokietija vadovauja sustiprintos priešakinės gynybos pajėgoms. Prekybinių ir ekonominių santykių plėtra, bendradarbiavimas finansinių paslaugų ir inovacijų srityse turi išlikti prioritetu ir būti sustiprintas“, – sakė valstybės vadovas.

Susitikimuose taip pat bus aptariama energetinio saugumo, Astravo AE problematika, Europos Sąjungos kaimynystės politikos klausimai.

Po oficialios pasitikimo ceremonijos prie Vokietijos federalinės kanceliarijos Prezidentas skirs laiko pokalbiui su kanclere Angela Merkel. Delegacijų susitikimo metu bus aptarti saugumo ir gynybos politikos klausimai, strateginės šalių komunikacijos gairės, energetinę nepriklausomybę užtikrinantys tikslai.

Trečiadienį Berlyne Prezidentas ir pirmoji ponia padės vainiką prie Berlyno sienos memorialo, apsilankys memorialo muziejuje ir susitiks su lietuvių bendruomene Lietuvos ambasadoje Vokietijoje.

Rugpjūčio 15 d. šalies vadovas susitiks su Vokietijos Prezidentu Franku-Walteriu Steinmeieriu, su kuriuo pokalbio metu tarsis, kaip sustiprinti transatlantinius santykius, būtinus užtikrinti tinkamą gynybinį pasirengimą, taip pat diskutuos apie investicijų į gynybos sritį galimybes. Prezidentai dėmesio skirs saugumo politikai, būsimo NATO vadovų susitikimo, Rusijos ir Rytų kaimynystės klausimams. Pirmoji ponia D. Nausėdienė susitiks su Vokietijos Prezidento žmona Elke Büdenbender.

Prezidento vizitas į Vokietiją sutampa su prasmingomis istorinėmis datomis: šiemet minimas Baltijos kelio ir Berlyno sienos griūties trisdešimtmetis.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.08.19 14:02

Atgal