Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas dalyvaus NATO vadovų susitikime Londone

2019-12-02

Gruodžio 2 d. Prezidentas ir pirmoji ponia išvyksta darbo vizito į Jungtinę Karalystę, kur šalies vadovas dalyvaus NATO viršūnių susitikime. Pirmoji pora lankysis Jos Didenybės Karalienės Elžbietos II priėmime 70-ųjų NATO Aljanso įsteigimo metinių proga ir Ministro Pirmininko Boriso Johnsono neformaliame priėmime NATO šalių valstybių ir vyriausybių vadovams.

70-metį mininčio NATO vadovai gruodžio 4 d. susitinka paminėti unikalaus Amerikos ir Europos ryšio, kuris sukūrė NATO – stipriausią Aljansą istorijoje – ir įtvirtino jį kaip nepakeičiamą euroatlantinės erdvės saugumo pamatą ir garantą.

Londone susitikę vadovai aptars tolesnės Aljanso adaptacijos procesus nuolat kintančioje saugumo aplinkoje, transatlantiniam saugumui kylančias grėsmes ir iššūkius, pabrėš vienybės ir solidarumo svarbą, kuriant laisvą ir demokratinį Vakarų pasaulį. NATO lyderiai kalbėsis apie gynybos finansavimo įsipareigojimų vykdymo ir teisingo naštos pasidalijimo svarbą, stiprinant NATO gebėjimą atremti kylančias grėsmes.

Per vizitą Didžiojoje Britanijoje Prezidentas planuoja susitikti ir su verslo atstovais Londono Sityje. Apskritojo stalo diskusijoje Prezidentas pakvies Jungtinės Karalystės finansų ir finansinių technologijų bendroves, tarp kurių „Credit Suisse“, „HSBC“, „Innovate Finance“, „JP Morgan“, „KPMG“, „Revolut“, „Moody's“, „UK Finance“ ir kitos, pradėti ar plėsti veiklą Lietuvoje.

Pirmoji pora Londone taip pat lankysis Lietuvos ambasadoje organizuojamame susitikime su lietuvių bendruomene.

Londone pirmajai poniai numatyta atskira programa: ji apsilankys Vestminsterio abatijoje, „Tate Britain“ muziejuje, Londono žiemos sode su įspūdinga miesto panorama „Sky Gardens“, susitiks su lietuviško vaikų darželio-mokyklos „Obelėlė“ ugdytiniais.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.12.02 10:41

Atgal