Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas dalyvaus Laisvės gynėjų dienai skirtuose renginiuose

2021-01-11

Lietuvai minint Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvaus Laisvės gynėjų dienai skirtuose renginiuose.

Laisvės gynėjų dienos išvakarėse, sausio 12 d., 13 val., šalies vadovas susitiks su atlikėju, savanoriu Gabrieliumi Liaudansku-Svaru ir įmonių grupės „Teltonika“ įkūrėju, filantropu ir pirmuoju Lietuvoje nacionaliniu mecenatu Arvydu Paukščiu. Pilietinės galios augimas – vienas svarbiausių Gerovės valstybės prioritetų, todėl Prezidento inicijuotoje diskusijoje bus kalbama apie tai, kaip piliečių galia ne tik gina laisvę, bet ir keičia bendruomenių ir visos valstybės gyvenimą į gera. Diskusijos RTMP transliacija čia: rtmp://cloud.zoomtv.eu/gie/prezidentura

Sausio 13 d. 8 val. Prezidentas prisijungs prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir Prezidentūros languose uždegs žvakes – Sausio 13-osios laisvės laužų simbolį. Tuo pat metu šviesos įsižiebs daugelyje Lietuvos gyventojų ir valstybės institucijų langų. Šalies vadovas yra šios visą Lietuvą telkiančios iniciatyvos globėjas.

Dėl pandemijos daugumai Sausio 13-osios minėjimų vykstant nuotoliniu formatu, Laisvės gynėjų dienos 30-mečio minėjimo ir Laisvės premijos įteikimo ceremonijos Lietuvos Respublikos Seime įrašas bus transliuojamas LRT kanalu. 10 val. Prezidentas iš Seimo tribūnos kreipsis į tautą. 

11 val. šalies vadovas nuotoliniame susitikime pasveikins asmenis, kuriuos šiemet apdovanojo Sausio 13-osios atminimo medaliais už tai, kad 1991 m. sausio–rugsėjo mėnesiais aktyviai gynė Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, saugojo visuomenės rimtį ir žmonių sveikatą. Šiemet apdovanojimų ceremonija Prezidento rūmuose nevyks, medaliai laureatams buvo asmeniškai išvežioti ir įteikti Prezidentūros darbuotojų.  

Prezidentas dalyvaus nacionalinėje akcijoje „Laisvės skambutis“, kuri primena, kad net ir pandemijos metu galima rasti būdų, kaip sukurti artumą ir švęsti šią mums visiems ypač svarbią pergalės dieną, – skambinti sausio įvykiuose dalyvavusiems žmonėms ir dėkoti už drąsą. 13.30 val. šalies vadovas vaizdo skambučiu bendraus su Sausio 13-ąją žuvusių aukų artimaisiais, padėkos jų šeimoms už apgintą Lietuvos laisvę.

 Vakare, 19.30 val., LRT Didžiojoje studijoje Prezidentas dalyvaus labdaros renginyje-koncerte „Kartu iki pergalės“. Jau penktus metus iš eilės Laisvės gynėjų dieną Lietuvos piliečiai kviečiami padėti karo nualintai Ukrainai, o šiemet – ir kovojantiems už laisvę Baltarusijoje.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.01.11 16:41

Atgal