Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas dalyvaus Europos Vadovų Tarybos susitikime Briuselyje

2021-05-24

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda gegužės 24 d. išvyksta į Briuselį, kur dalyvaus Europos Vadovų Tarybos sesijoje.

Pirmadienio vakaro diskusijoje bus aptariami ES santykiai su Rusija, Jungtine Karalyste, situacija Artimuosiuose Rytuose bei š. m. birželio mėn. vyksiantis ES ir JAV aukščiausio lygio susitikimas.

Prezidentas taip pat planuoja iškelti klausimus, susijusius su blogėjančia žmogaus teisių ir laisvių padėtimi Baltarusijoje.

Prezidentas informuos ES lyderius apie beprecedentį įvykį – sekmadienį Baltarusijos režimo organizuotą reisu į Vilnių skridusio civilinio lėktuvo priverstinį nutupdymą Minske, siekiant suimti Baltarusijos opozicijos lyderį Romaną Protasevičių. Šalies vadovas kvies ES lyderius skubiai imtis veiksmų, kad būtų užtikrintas tarptautinės civilinės aviacijos saugumas ir kad panašūs incidentai nepasikartotų.

Gegužės 25 d. sesiją planuojama skirti klimato kaitai ir pandemijos valdymui. Šalies vadovas pabrėš Lietuvos poziciją dėl nesaugios Astravo AE ir paragins Europos Komisiją artimiausiu metu parengti priemonių, siekiant užkardyti nesaugiose jėgainėse pagamintos elektros energijos patekimą į ES vidaus rinką, įvedimo vertinimą.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.05.24 09:25

Atgal