Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas: „Brexit“ susitarime yra tai, ko tikėjomės 

2019-10-17

Ketvirtadienis, spalio 17 d. (Briuselis). Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvauja Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje, kuriame Europos lyderiai patvirtino ką tik pasiektą „Brexit“ susitarimą tarp Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos. Galutiniam jo įgyvendinimui trūksta tik Europos Parlamento ir Jungtinės Karalystės parlamento ratifikavimo. 

Šalies vadovo teigimu, esamas susitarimas yra gera žinia Europos Sąjungos narėms: „Europos Sąjunga vienbalsiai sutarė, kad susitarimas veda į konstruktyvų „Brexit“ scenarijų, kuris užtikrins visos Bendrijos, įskaitant ir Lietuvos, interesus. Lietuvai itin svarbu ir toliau išlaikyti dinamiškus Lietuvos ir Jungtinės Karalystės santykius saugumo, gynybos, finansų, ekonomikos, prekybos srityse. Šis sutarimas, jei jis bus patvirtintas Europos Parlamento ir Jungtinės Karalystės parlamento, svarbus ir tuo, kad jis leis užtikrinti Lietuvos piliečių, gyvenančių Jungtinėje Karalystėje, teises“.

Vykusiame Šiaurės ir Baltijos valstybių vadovų susitikime, kuriame dalyvavo ir Airijos Ministras Pirmininkas, aptarti ES daugiametės finansinės perspektyvos, strateginės darbotvarkės, plėtros, „Brexit“ ir klimato kaitos klausimai.

Europos Vadovų Tarybos sesijoje daug laiko skirta klausimams, susijusiems su Turkijos veiksmais Sirijoje bei jos vykdomais gręžimo darbais Kipro ekonominėje zonoje, ES plėtra, MH-17 byla, migracijos politika.

Kalbėdamas darbo sesijoje Prezidentas pažymėjo, kad ES iki šiol įgyvendinta atvirų durų politika naujoms narėms demonstruoja dideles paskatas šalims vykdyti reikalingas reformas, kurti gerovę bei prisideda prie saugios Europos kūrimo. „Nors šiandien nepavyko priimti sprendimo dėl narystės ES pradžios su Albanija ir Šiaurės Makedonija, tikiu, kad prie šio klausimo bus grįžtama kitais metais“, – sakė Prezidentas.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.10.18 11:21

Atgal