Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas: Baltijos šalys turi veikti išvien hibridinės atakos akivaizdoje

2021-08-18

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Baltijos šalių Parlamentų Pirmininkais – Seimo Pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, Estijos Rygikogo Pirmininku Jūriu Ratasu ir Latvijos Saeimos Pirmininke Inara Mūrniece. Susitikimo metu aptarti nelegalios migracijos, sienų apsaugos ir nesaugioje Astravo AE gaminamos elektros patekimo į Baltijos šalių rinką užkardymo klausimai.

Šalies vadovo teigimu, Baltarusijos režimo organizuojamos hibridinės atakos akivaizdoje Baltijos šalys turi veikti išvien.

Prezidentas Baltijos šalių Parlamentų Pirmininkams pabrėžė, kad dabartinė padėtis prie ES išorinės sienos rodo būtinybę iš naujo įvertinti ES vykdomą migracijos ir sienų apsaugos politiką. „Turime siekti aktyvesnio ES įsitraukimo į migracijos ir sienų apsaugos politikos įgyvendinimą. ES teisinė ir finansinė sistema turėtų padėti geriau apsaugoti ES išorinę sieną, o migracijos politika labiau atliepti valstybių narių poreikius“, – sakė šalies vadovas.

Pasak Prezidento, rugsėjo mėnesį Rusijos organizuojamos karinės pratybos „Zapad2021“ – papildomas įtampos Lietuvos pasienyje veiksnys, todėl Baltijos šalims privalu išlaikyti vienybę ir budrumą.

Valstybės vadovas pokalbyje taip pat paragino Baltijos šalių Parlamentų vadovus aktyviau įsitraukti sprendžiant klausimus dėl trečiosiose šalyse pagamintos nesaugios branduolinės elektros energijos nepatekimo į ES vidaus rinką.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.08.18 14:44

Atgal