Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas „Auksinio fenikso“ apdovanojimuose sveikino kultūros darbuotojus

2019-12-09

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį Vilniaus rotušėje dalyvavo didžiausios šalies kultūros bendruomenės – Lietuvos kultūros centrų asociacijos – apdovanojimuose „Auksinis feniksas“.

Iškilmingoje ceremonijoje buvo pagerbti labiausiai nusipelnę asmenys ir organizacijos, padedantys kurti bei puoselėti šalies kultūros ir meno tradicijas, naujų formų atsiradimą, regionų kultūrinį išskirtinumą, plėtoti kultūros centrų sistemą.

„Feniksas graikų mitologijoje – ne tik atgimimo, bet ir saulės simbolis. Kultūros centrai, išsidėstę šalies miestuose ir miesteliuose, yra tie tikrieji švyturiai, kurie skleidžia kultūros šviesą ir šilumą atokiausiuose Lietuvos kampeliuose. Čia savo uostą randa tūkstančiai įvairių žanrų meno kolektyvų ir dešimtys tūkstančių jų dalyvių. Čia kultūra įgauna naują prasmę – ji jungia, buria bendruomenę“, – sveikinimo žodyje sakė Prezidentas, pabrėžęs, kad kultūros centrai – tai ne tik pastatai, o visų pirma juose dirbantys žmonės. Valstybės užduotis – padėti jiems augti ir auginti savo misiją, užtikrinti galimybę keistis kartu su besikeičiančia aplinka.

Pasak šalies vadovo, valstybės kelyje į priekį svarbi tikrai ne vien ekonominė ar socialinė gerovė. Žmogaus norą gyventi savo krašte – savo mieste ar kaime – lemia ir galimybė patirti visavertį gyvenimą, leidžiantį jam ir jo vaikams realizuoti savo pomėgius, kurti grožį ir mėgautis juo, jausti savo išskirtinumą ir džiaugtis bendromis vertybėmis. Juk kultūra yra tai, kas visais laikais padeda žmogui išlikti žmogumi, o tautai – tauta. Tad kultūros centrams tenka svarbi užduotis kurti tokią kultūrinę aplinką, kuri kiekvienam piliečiui leistų didžiuotis savo gimtine, savo bendruomene ir pačiu savimi.

Vardinės „Auksinio fenikso“ statulėlės teiktos penkiose nominacijose: „Geriausiam metų kultūros centro vadovui“, „Geriausiam metų kultūros ir meno kūrėjui“,  „Metų kultūros politikui“, „Geriausiam metų kultūros centro partneriui“ ir „Metų kultūros rėmėjui“. Šioms nominacijoms šiemet buvo pristatyta daugiau nei 50 pretendentų: rajonų merų, pramonės, verslo ir visuomeninių organizacijų, žurnalistų, aukštojo mokslo įstaigų, meno kolektyvų vadovų ir kt. 

Lietuvos kultūros centrų asociaciją vienija net 140 kultūros centrų su savo filialais ir padaliniais seniūnijose. Garbingi „Auksinio fenikso“ apdovanojimai teikiami nuo 2012 metų ir vertinami kaip vieni iš reikšmingiausių visos šalies apdovanojimų kultūros srityje.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.12.10 09:51

Atgal