Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentas aptarė valstybės sienos apsaugą su „Frontex“ vadovu

2021-07-10

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda šeštadienį video konferencijoje su Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ vadovu Fabrice‘u Leggeri aptarė nelegalios migracijos situaciją prie Lietuvos valstybės sienos su Baltarusija, kuri yra ir Europos Sąjungos išorinė siena.

Prezidentas su F.Leggeri tarėsi dėl realių „Frontex“ veiksmų stiprinant Lietuvos valstybės sienos su Baltarusija apsaugą.

Šalies vadovas išsakė Lietuvai reikalingos pagalbos poreikį – sienos stebėjimo pareigūnų, vertėjų komandų, apklausų specialistų, patrulių automobilių, sraigtasparnių ir mobilių termovizorių.

Lietuvos Prezidentas dėkojo F. Leggeri už „Frontex“ planus padėti Lietuvai įveikti krizę ir užkardyti hibridinės Baltarusijos režimo atakos sukeltą nelegalių migrantų antplūdį. Jau šį savaitgalį ir kitą savaitę į Lietuvą bus siunčiamas pastiprinimas – vertėjai, personalas darbui su migrantais, ginkluoti patruliai. Lietuvos sienos su Baltarusija stebėsenai stiprinti bus atsiųstas sraigtasparnis iš Lenkijos, taip pat derinamas papildomo sraigtasparnio atsiuntimas iš Vokietijos. 

Lietuvai bus skirta daugiau pastiprinimo nei buvo žadėta iki liepos 15 dienos.

„Frontex“ vadovas, atsižvelgdamas į gautą Lietuvos prašymą informavo, kad  aktyvuoja skubios pasienio pagalbos suteikimo mechanizmą, kuris per itin trumpą laikotarpį sugeneruos Lietuvos prašomas pasienio apsaugos pajėgas.

Pokalbio metu Lietuvos Prezidentas atkreipė „Frontex“ vadovo dėmesį į tai, kad šiuo metu Lietuva deda visas pastangas ir skiria investicijas savo ir ES išorinės sienos apsaugai užtikrinti.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.07.10 21:22

Atgal